Salvadoras Dali projektas


Salvadoras Dali. Biografija. Siurrealizmas ir dadaizmas. Atminties atkaklumas. Liepsnojanti žirafa. Sapnas, išprovokuotas bitės skrydžio aplink granato vaisių, sekundė prieš. Pilietinio karo nuojauta. Drambliai. Narcizo metamorfozė. Kristus ant kryžiaus. Karo veidas. Gulbės vaizduojančios dramblius. Brangiausi salvadoro dali paveikslai. Naudotos nuorodos.


Salvadoras Felipas Žasintas Dali Domenekas – Garsus iršokiruojantis Ispanijos menininkas, tapytojas, grafikas ir skulptorius, vienas iš žymiausių siurrealizmo ir dadaizmo atstovų.

1921 m. nuo krūties vėžio mirė S.Dali motina. Menininkas bandė eksperimentuoti su dadaizmu, kuris įtakojo jo gyvenimą. Draugavo su menininkais tokiais kaip Pepín Bello,Luis Buñuel, ir poetu Federico García Lorca.  Bet vėliau atmetė dadaizmą . 1926 m. buvo išvarytas iš akademijos prieš pat egzaminus, kai pareiškė visam fakultetui, esą nėra kompetentingo žmogaus jo darbams įvertinti. Tais pačiais metais išvyko į Paryžių, siekdamas patobulėti kaip menininkas ir būti greta to meto progresyviausių menininkų.

1929 m. ispanų menininkas Louiso Brunelio surengtoje siurrealistų puotojesusipažino su savo būsima žmona Helena Diakonova. Gala buvo rusųimigrantė, kuri buvo vedusi ir beveik 10m. vyresnė už Salvadorą. Ši moteris sugebėjo visiškai užvaldyti Salvadoro širdį ir tapo jo mūza, bei įkvėpimo šaltiniu. Rūpinosi visais finansais, nors daug kas ją kaltino materializmu. 1940 m. prasidėjus antrajam pasauliniam karui S.Dali su žmona persikelia į JAV.

  • MS PowerPoint 10591 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (554 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Kotryna
  • Salvadoras Dali projektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Salvadoras Dali projektas. (2019 m. Gegužės 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/salvadoras-dali-projektas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 06:39
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo