Šalys investuotojos


Įvadas. Kintantis pasaulis. Užsienio investicijos. Žemėlapis. Šalys investuotojos 2010m. Šalys investuotojos 2012m. Investicija. Prekybos ir investicijų vystymasis. Daugiašalė darbotvarkė. Ekonomikos plėtros prognozės. Didžiausios šalys investuotojos Lietuvoje. Išvados. Literatūra. Priedai.


Šio darbo tikslas išanalizuoti stipriausias pasaulio valstybes, kurios daro įtaką savo bei kitų šalių ekonomikai. Ištirti, kokie investavimo ir valstybės valdymo šaltiniai padeda sustiprinti valstybę. Taip pat išnagrinėti, kokios rinkos yra pelningiausios tarp pasaulio investuotojų, kokią vietą investicijų sektorius užima globalioje ekonomikoje.

Jungtinės Valstijos: Jungtinės Valstijos vadovauja JT sąrašui šalių prie bendrojo vidaus produkto, ir yra trečia tankiausiai gyvenama šalis pasaulyje. Taip pat vadovauja valdžios indeksui ant keturių parametrų, būtent ekonominių, karinių, technologinių ir užsienio reikalų gebėjimo. JAV atrodo įsitikinus, kad sąrašo viršūnėje išliks bent jau kitą dešimtmetį ar daugiau.

Jungtinė Karalystė: Jungtinė Karalystė ilgai buvo pasaulinė supervalstybė. Įrašyta į geriausiųjų pasaulio bendrojo vidaus produkto skalę. Jungtinė Karalystė daro įtaką savo tautų sandraugos šalių vadovavimui. Jungtinė Karalystė yra taip pat pasaulinis ketvirtas pagal dydį karinis išlaidūnas.

Prancūzija: Prancūzija yra įtakinga nacija su aukštu gyvenimo lygiu ir stipriu dalyvavimu tarptautinėse svarstomose problemose. Nors Prancūzija užima vietą gana žemai energijos saugume, bet nuolatinis Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narys Prancūzijos didina padėtį globalinėje diplomatijoje.

Vokietija: Vokietija yra žinoma dėl jos stiprios ekonomikos, kuri užima ketvirtą vietą pasaulyje, taip pat kaip jos novatoriškas technologijos sektorius. Gana didelė šalis Europos viduje, Vokietija yra šešiolikta didžiausia nacija prie gyventojų. Vokietija taip pat turi stiprų karinį dalyvavimą, užimdama devintą vietą apginklavimo išlaidose.

Ispanija: Dvylikta pagal dydį pasaulio ekonomika. Svarbiausios ekonomikos šakos yra turizmas, komunikacijos ir informacijos technika, metalo perdirbimo pramonė, mašinų gamyba, žemės ūkis ir naftos chemija. Svarbiausi eksporto ir importo partneriai yra Prancūzija ir Vokietija.

Dėl didėjančios besivystančių šalių įvairovės reikia labiau atsižvelgti į jų skirtumus .

2013 metu prognozėmis pasaulio ekonomikos augimo perspektyvos yra geresnės, negu buvo anksčiau. Pasaulio ekonomikos augimas turėtų viršyti 3 procentus, 2014 metais jis turėtų siekti 4 procentus, o 2015 metais turėtų viršyti 4 procentus. Besivystančių rinkų ekonomikos augimas ir toliau bus sparčiausias – 2014–2015 metais jis turėtų siekti beveik 5,5 procento. Tačiau atotrūkis tarp besivystančių ir išsivysčiusių rinkų gerokai sumažės – ateinančiais metais pastarųjų BVP augimas bus apie 2,5 procento, 2015 metais – beveik 3 procentai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 869 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2085 žodžiai)
  • Diana
  • Šalys investuotojos
    10 - 6 balsai (-ų)
Šalys investuotojos. (2016 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/salys-investuotojos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:23
×