Sąmonė


Sąmonė. Sąmonė – aplinkinio pasaulio aukščiausia atspindėjimo forma. Sąmonės sutrikimui būdinga. Atotrūkis nuo aplinkos – asmuo nesuvokia kas vyksta aplinkoje (nedalyvauja jojeSuvokimų sutrikimai. Sąmonės sutrikimo sindromai. Sąmonės sutrikimai gali būti kiekybiniai ir kokybiniai. Obnubiliacija – lengviausia sąmonės netekimo būsena. Soporas – sunki sąmonės netekimo būklė. Kokybiniai sąmonės sutrikimai (pakitimai) gali būti šie Delyras. Delyro metu ryškiai sutrinka orientacija laikos ir vietos atžvilgiu. Oneiroido metu iš pradžių atsiranda somatinių reiškinių (miego. Prieblandinė sąmonės būsenos metu nepaisant labai pakitusios sąmonės. Smegenų aktyvumas susijęs su samonė. Galvos smegenys yra centrinės nervų sistemos dalis. Smegenyse atskiros vietos yra atsakingos už tam tikras žmogaus funkcijas. Žmogaus nervų sistemai prieinamas abstraktus mąstymas. Sąmonės sutrikimo sunkumo nustatymas. Gautų balų suma, atitinkanti įprastus kriterijus. Literatūra.


Sąmonė – aplinkinio pasaulio aukščiausia atspindėjimo forma, tobuliausias tikrovės suvokimas, būdingas tik žmogui. Sergant psichikos sveikatos sutrikimais sąmonė gali pasikeisti.

Atotrūkis nuo aplinkos – asmuo nesuvokia kas vyksta aplinkoje (nedalyvauja joje). Sutrikęs laiko, vietos, savęs suvokimas (orientacijos sutrikimai) – asmuo nežino kokia diena, mėnuo, metai, kur jis yra šio metu, nežino savo vardo, pavardės ir t.t. Mąstymo sutrikimai – sulėtėjęs, nerišlus.

Sąmonės sutrikimai gali būti kiekybiniai ir kokybiniai. Kiekybiniai sąmonės sutrikimai, budrumo praradimai yra šie: Obnubiliacija; Somnolencija Soporas; Koma.

Soporas – sunki sąmonės netekimo būklė. Asmuo atrodo lyg giliai miegantis, nereaguoja į žodžius, o tik į skausmingus dirgiklius. Koma – labai gilus sąmonės praradimas. Asmuo nejudrus, išnyksta bet kokia reakcija į išorės dirgiklius, išnyksta refleksai, vyzdžiai nereaguoja į šviesą, išlieka tik širdies ir plaučių veikla.

Kokybiniai sąmonės sutrikimai (pakitimai) gali būti šie: Delyras; Oneiroidas; Amencija; Prieblandinė sąmonės būsena.

Prieblandinė sąmonės būsenos metu nepaisant labai pakitusios sąmonės, išlieka sugebėjimas atlikti veiksmus. Labai sutrinka žmogaus kontaktas su aplinka, bendrauti tampa neįmanoma, nors kartais jis gali atsakyti pavieniais žodžiais. Jo elgesį veikia afektai (įtampa, baimė), haliucinacijos (regos, klausos). Būklė atsiranda staigiai, trunka trumpai, po to žmogus užmiega ir pabudęs nieko nebeprisimena, išsivysto amnezija.

  • MS PowerPoint 291 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (617 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ernestina
  • Sąmonė
    10 - 3 balsai (-ų)
Sąmonė. (2017 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/samone.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 24 d. 07:17
×