Sąmonės būsenos, trumpas ir aiškus konspektas


Psichologijos konspektas. Biologiniai ritmai suskirstyti į keturias ritmų rūšis. Cirkadinio ritmo ciklas. Miego fazės. Miego struktūros skirtumai ir trukmė. Rizika kylanti dėl miego trūkumo. Keturios miego teorijos. Galimi miego sutrikimai. Pagrindinės sapnų aiškinimo teorijos. Kas yra hipnozė ? Hipnozės įtaka žmonių atminčiai , valiai , sveikatai ir skausmo suvokimui. Kas yra psichoaktyvi medžiaga ? Priklausomybė nuo narkotikų , klaidingi požiūriai į priklausomybę. Psichotropinių medžiagų kategorijos. Raminamieji ir miegdomieji. Veiksniai skatinantys vartoti narkotikus. Kas yra priešmirtiniai išgyvenimai.

Biologiniai ritmai suskirstyti į keturias ritmų rūšis:Mūsų vidinis biologinis laikrodis sukuria periodinius fiziologinius svyravimus. *Kasmetiniai ciklai (tarkim su metų laikais susiję apetito ir nuotaikos svyravimai)*28 dienų ciklai (Menstruacijos)*24 valandų ciklai (Kasdienis budrumo ciklas)*90 min. ciklas (žmonių miego fazės)Cirkadinio ritmo ciklas:Cirkadinio ritmo 24 valandų ciklas reguliuoja mūsų kasdienį miego ir budrumo grafiką. Šis ciklas iš dalies yra reakcija į šviesą, kuri patenka į tinklainę ir siunčia pogumburio priešchiazminiam branduoliui signalą sužadinanti biocheminių medžiagų lygio pokyčius ir mažinanti miegą sukeliančio melatonino išskyrimą kankorėžinėje liaukoje. Šį biologinį laikrodį gali sutrikdyti naktinės pamainos darbas, ilgi skrydžiai, vasaros ar žiemos laiko įvedimai.Miego fazės:Penkių miego fazių ciklas trunka apie 90min. *Išėję iš budrumo fazės pasineriame į pirmąją miego fazę, dažnai patirdami kritimo ar skrydžio pojūtį. *Antroji miego fazė(ji ilgiausia) prasideda po 20 min. Šiai fazei būdingi miego verpetai. Vėliau seka trečioji ir ketvirtoji fazės, kartu trunkančios apie 30min, kurioms būdingos didelės, lėtos delta bangos. * Vėliau pradedame maždaug 10min. trunkantį REM tarpsnį, kurio metu daugiausia sapnuojame. Šioje fazėje kūnas būna labiausiai aktyvus, tačiau išoriškai ramus. Miego struktūros skirtumai ir trukmė:Dažniausiai, kai žmogus yra pilnai išsimiegojęs, ir jei jam leidžiama miegoti kiek norima – jis miega iki 9 valandų.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (897 žodžiai)
  • Edgaras
  • Sąmonės būsenos, trumpas ir aiškus konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Sąmonės būsenos, trumpas ir aiškus konspektas. (2015 m. Spalio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/samones-busenos-trumpas-ir-aiskus-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 03:40
×