Sąmonės lygiai ir būsenos


Sąmonės būsenos. Atrankinis demesys. Samones lygis. Pakitusios sąmonės būsenos. Sąmonė ir jos būsenos. Samones pokyciai. Budri sąmonė. Sąmonė ir jos būsenos - dėmesys. Cirkadinis ritmas. Samones ir jos busenos skirstymas.

Sąmonės lygiai ir būsenos. Miegas. Sukelti sąmonės pokyčiai. Plačiausiai sąmonę galime skirstyti į dvi būsenas: budri sąmonė ir pakitusios sąmonės būsena. Sąmonė apibrėžiama kaip nuolatinis minčių, jausmų ir suvokimų srautas, kurį protarpiais įsisąmoniname. Sąmonei būdingas atrankinis dėmesys (įsisąmoniname tik mažą dalelę to, kad vyksta aplink mus). Pakitusios sąmonės būsenos yra miegas, meditacijos, hipnozės ar narkotikų sukeltos būsenos. Miegas. Miego funkcija nėra aiški. Kai kurie mano, kad miegas atstato efektyvų kūno/psichikos funkcionavimą. Miegodami pereiname kelias miego fazes – kiekvieną žymi smegenų bangos, raumenų aktyvumas, kraujo spaudimas ir temperatūra. Sukelti sąmonės pokyčiai. Sąmonės pokyčiai gali būti sukeliami sensorinės deprivacijos (apribojus vizualinę ir taktilinę stimuliaciją, gali kilti haliucinacijos, padidėja nervingumas, pakinta suvokimas), meditacijos, hipnozės.

Sąmonė apibrėžiama kaip nuolatinis minčių, jausmų ir suvokimų srautas, kurį protarpiais įsisąmoniname.

Cirkadinis ritmas: tai įprastinis kūno funkcijų (temperatūros, kraujo spaudimo, širdies ritmo) svyravimas 24h periode. Cirkadinių ritmų egzistavimas lemtas biologiškai, jis susijęs su hormonų veikla (pvz. , epinefrinas skatina budrumą, o melatoninas išsiskiria miegant). Gyvūnai ir žmonės, kai nesusiduria su išorės užuominomis apie paros kaitą, pereina į 25 h ritmą.

Miegas. Miego funkcija nėra aiški.

Dvi svarbiausios miego kategorijos: rem ir gilus miegas. Rem (rapid eye movement) – apibūdinamas greitais akių judesiais, raumenų paralyžiumi, gbangose išryškėja miego verpstės. Nukrenta širdies dažnis, spaudimas, tŗ. Tdelta bangos tampa reguliarios.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (344 žodžiai)
  • Grigalius
  • Sąmonės lygiai ir būsenos
    10 - 1 balsai (-ų)
Sąmonės lygiai ir būsenos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/samones-lygiai-ir-busenos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 16:50
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo