Samprotavimas: Ką gali juokas?


Indukcijos rašinio pavyzdys. Ką gali juokas? samprotavimo rašinys. Juokas tavo gyvenime rašinys. Rasinys ka gali juokas.

Ką gali juokas. Linksma širdis – geras vaistas. Iš tikrųjų – ką daryti žemėj. Apie juoką ir rožes , arba išvados.

Būna laikotarpių, kai ne tik tavo gyvenimas, bet visas pasaulis atrodo, o gal ir yra labai žiaurus. Beprasmybės, nusivylimo juo jausmas itin sustiprėja istorinių kataklizmų laiku. Žmogaus, susidūrusio su totaliniu neteisingumu, nužmogėjimu, patirtys aprašomos Balio Sruogos knygoje ,,Dievų miškas“. Nesiimsiu pasakoti žiaurios, su ironija perteiktos lagerio gyvenimo kasdienybės, kur Traugotas Majeris ir kiti linksminasi derindami skirtingus žudymo ir kankinimo būdus. Kur kas svarbiau, man regis, tai, kodėl Sruoga šią atminimų knygą parašo būtent tokią. Kodėl ją rašydamas jis imasi gana rizikingos ir iš pradžių nepasiteisinusios strategijos. Juk panašią patirtį užfiksuojančių atsiminimų knygų Sovietų Sąjungoje praktiškai nebuvo. Juolab nebuvo tokių, ironijos persmelktų, memuarų knygų. Taigi pats kontekstas ironiškajam ,,Dievų miškui“ išties buvo nepalankus, ir toks intelektualas kaip Sruoga tai turėjo suprasti. Ir vis dėlto jis rašė. Ir rašė su ironija, nes kitaip negalėjo. Nors vyrauja nuomonė, kad šią knygą jis parašė Birštone, tačiau, anot naujausių tyrinėjimų, Birštone Sruoga knygą jau perrašinėjo, taisė, o atsiminimus rašė dar gyvendamas pas Nemeikšas.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (667 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dell
  • Samprotavimas: Ką gali juokas?
    10 - 1 balsai (-ų)
Samprotavimas: Ką gali juokas?. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/samprotavimas-ka-gali-juokas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 09:50
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo