Samprotavimas remiantis V. J. Gėtės filosofine drama Faustas


Samprotavimas remiantis V. J. Gėtės filosofine drama ,,Faustas“. Fausto“ žanras ir tipas – filosofinė drama. Uždavinys. Tragedijos ,,Faustas“ apžvalga 1. 1. 1. Siužetas, tema. Pagrindinės kūrinio problemos. Pagrindinio veikėjo paveikslas. Faustiškojo tipo asmuo. Citatų analizė. Argumentai, kas padeda rasti gyvenimo prasmę. 1. Literatūrinė patirtis. Samprotavimo rašinio ,,Kas daro gyvenimą prasmingą?“ kūrimas.


I. ,,Fausto“ žanras ir tipas – filosofinė drama. Filosofijos objektas – žmogaus būtis.

Suformuluokite du esminius klausimus apie žmogaus būtį. Užrašykite ant lapelio. Atsakykite klausimus: vienas vaizdo, keliamas O. Koršunovo tragedijoje ,,Hamletas“, koks tai klausimas? Užrašykite į sąsiuvinius. Esminį klausimą apie žmogų formuluoja šių dienų lietuvių režisierius Koršunovas spektaklio ,,Hamletas“ pradžioje:.

Kas aš esu? 2. Gėtė filosofinėje tragedijoje ,,Faustas“ kelia esminį klausimą, jaudinantį kiekvieno laikotarpio žmogų: kas yra tikroji gyvenimo prasmė? Atsakykite į šiuos klausimus.

II. Tragedijos ,,Faustas“ apžvalga 1. 1. 1. Siužetas, tema.

Remdamiesi turimomis žiniomis, pabandykite apibūdinti Faustą: išorė, amžius, veikla, asmenybė, vertybės ir siekiai, gyvenimo būdas, elgesys su aplinkiniais. Faustas dramos pradžioje vaizduojamas esąs nebejaunas mokslininkas, kuris po sutarties su velniu pasitepę raganos balzamu atgauna jaunystę ir vėl sulaukęs gilios senatvės miršta. Kūrinio pradžioje Faustas nusivylęs, kad mokslas jam neatskleidė būties paslapčių, nematomų daiktų ir reiškinių ryšių, svajoja pajausti gyvybingą gamtos dvasią. Tai prieštaringa asmenybė – jam nesvetimi kūniški džiaugsmai, bet svarbesnė kita jėga – dieviškoji kibirkštis. Atgavęs jaunystę pasineria į meilės nuotykį, tačiau tai jo sielos nenuramina, atvirkščiai, atsiskleidžia jo mefistofeliška pusė – nepaiso kitų siekdamas savo tikslų, papročių moralės, nes mano turįs teisę eiti į priekį.

  • MS PowerPoint 118 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (883 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Emty
  • Samprotavimas remiantis V. J. Gėtės filosofine drama Faustas
    10 - 2 balsai (-ų)
Samprotavimas remiantis V. J. Gėtės filosofine drama Faustas. (2017 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/samprotavimas-remiantis-v-j-getes-filosofine-drama-faustas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 04:10
×