Samprotavimo ir literatūrinis rašinys


Samprotavimo ir literatūros rašinys. VBE mokinys renkasi. Samprotavimo ir literatūrinio rašinio skirtumai. Vbe – 4 rašymo užduotys. Rėmimosi literatūra lyginimas. Samprotavimo rašinių temos. Literatūrinių rašinių temos. Įžangos ypatumai. Rašinio komponavimas. Kontekstas. Pastraipos teminis sakinys ir baigiamoji išvada. Mokslinis stilius. Pagrindiniai stiliaus požymiai. Patarimai. Įžanga. Pastraipa. Interpretacija. Užduotis.

1 samprotavimo rašinys + 3 autoriai 2 samprotavimo rašinys + 3 autoriai 1 literatūrinis rašinys + 3 autoriai 2 literatūrinis rašinys + 3 autoriai - Iš 4 formuluočių ir 12 autorių.

Samprotavimo rašinys Objektas – problema Tikslas – išsiaiškinti (išspręsti problemą).

Literatūrinis rašinys Objektas – literatūra Tikslas – pateikta tema interpretuoti autoriaus(-ių) kūrybą.

Miškas ir lietuvis mūsų literatūroje Kaip mato kaimo žmogų klasikinė lietuvių proza Žmogaus – keleivio – motyvas lietuvių poezijoje Gimtieji namai XX a. lietuvių prozoje.

„Ar kartų ryšys – vienintelė kultūros tęstinumo galimybė“? 2. Įžangos kryptis: Išorinių veiksnių poveikis kultūrai; Iš kartos į kartą perduodamos praeities tradicijos; Žmogaus moralė ir tautinio identiteto puoselėjimas.

Problemos supratimas. Argumentavimas, pagrindimas. Teksto gilioji struktūra. Rėmimasis privalomu kūriniu ir kontekstu.

Autoriaus biografija Autoriaus kūryba Visas kūrinys Kultūros, istorinis, filosofinis Literatūros krypties ar srovės Temos ar motyvų.

1 pastraipa Teminis sakinys. Kultūros išsaugojimas priklauso ne tik nuo tėvų ir jų vaikų santykių, bet ir nuo žmogaus ryšio su giminės kartomis, jų gimtine ir tradicijomis. Baigiamoji išvada. Kaip matome, žmogus, praradęs sąsają su giminės kartomis ir jų saugotomis vertybėmis, nutolsta nuo savosios kultūros. 2 pastraipa Teminis sakinys. Visų pirma, tėvai perduoda savo kultūrą vaikams skiepydami moralines vertybes.

  • MS PowerPoint 410 KB
  • 2016 m.
  • 26 puslapiai (577 žodžiai)
  • Mokykla
  • Sativa
  • Samprotavimo ir literatūrinis rašinys
    10 - 3 balsai (-ų)
Samprotavimo ir literatūrinis rašinys. (2015 m. Sausio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/samprotavimo-ir-literaturinis-rasinys.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 08:22
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo