Samprotavimo pastraipos


Ar lengva pasipriesinti blogiui. J. savickis destymo pastraipos. Fleita pagrindinis veikejas. Fleita samprotavimo pastraipa. Samprotavimo pastraipa j.savickis. Ar kuryba menas gali reikalui esant pasipriesinti griovimui. Ar kuryba gali pasipriesinti blogiui. Samprotavimo pastraipos a.baranauskas. Ar kuryba gali pasipriesinti blogiui?. Pastraipa apie zioga.

Apie M. Daukšą ir ,,Postilę“. M. Mažvydas “Katekizmas”. J. Radvanas „Radviliada“ (literatūrinio rašinioK. Donelaitis „Metai“ (literatūrinio rašinio(samprotavimoJ. Savickis (samprotavimo.

Ar kūryba, menas gali, reikalui esant, pasipriešinti griovimui, destrukcijai, t. y. įvairioms blogio formoms? Poetas, eseistas, vertėjas Sigitas Geda vienoje savo esė teigia, jog blogis turi tiek pavidalų, kad kiekvienas žmogus, kiekviena karta turi ieškoti naujų kovos būdų, kaip tą vis naujai pasireiškiantį griovimą sustabdyti, jam pasipriešinti. Ir nėra nė vieno žmogaus, kuris žinotų universalų receptą, kaip susidoroti su blogiu. XX a. vidurio moderniosios lietuvių prozos atnaujintojas J. Savickis savo novelėse taip pat svarsto meno ir menininko susidūrimo su blogiu (konkrečiai – godumu, savanaudiškumu, susvetimėjimu) temą. Apsakymo „Fleita“ pagrindinis veikėjas Žiogas, dėl sveikatos problemų priverstas atsisakyti fleitininko profesijos, išvyksta iš miesto į kaimą pas giminaičius Viksvas. J. Savickis transformuoja dar iš antikos laikų žinomą pasakėčią apie skruzdes ir žiogą ir parodo, kad pasaulis menui bei menininkui negailestingas: godiems vartotojams Viksvoms nereikalingas nei menininkas, nei jo menas, jei neturi iš to tiesioginės naudos.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2014 m.
  • 3 puslapiai (1026 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gairita
  • Samprotavimo pastraipos
    10 - 3 balsai (-ų)
Samprotavimo pastraipos. (2014 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/samprotavimo-pastraipos.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 08 d. 10:40
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo