Samprotavimo rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?


Samprotavimo rasinio pavyzdys. Samprotavimo rasiniai. Samprotavimo rasinys pavyzdys. Samprotavimo rasinys pvz. Sampratavimo rasinys. Sampratavimo rašynis. Samprotavimo rasiniaj. Samprotavimo rasinio pavyzdys 2013. Samprotavimo rasinyd. Samprotavimo rasinys apie viezlyba lietuvi dabar.

Samprotavimo rašinio problemos (pratybos). Įvertinti pastraipas, parašytas pagal duotą teiginį. Žaliai pabraukti kontekstus, raudonai – rėmimąsi kūriniu. Įvertinti samprotavimo pastraipas. Tema – „Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?


Visais laikais buvo žmonių, kurie suvokė, jog gimtoji kalba – didelė vertybė. Jeigu grįžtume į XVIa., rastume ne vieną šviesuolį, kuriam rūpėjo gimtoji kalba, jos puoselėjimas, vartojimas. Vienas iš jų – Mikalojus Daukša, kuris po Liublino unijos, kai dauguma kalbėjo lenkiškai, rūpinosi, kad būtų vartojama lietuvių kalba. Jis išvertė „Postilę“, kuriai parašė „Prakalbą į malonųjį skaitytoją“, taip skatindamas kunigus bažnyčioje vartoti savąją lietuvių kalbą. Anot M.Daukšos, tauta be kalbos negyvuoja, kalba yra prigimtinis dalykas, sudarantis galimybes išsaugoti svarbiausias tautos vertybes. Manau, sprendžiant iš šių XVI a. šviesuolio minčių ir poelgių, galima drąsiai teigti, kad jis buvo vienas iš tų žmonių, kurie suvokė gimtosios kalbos svarbą.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1221 žodžiai)
  • Mokykla
  • Greta
  • Samprotavimo rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?
    10 - 9 balsai (-ų)
Samprotavimo rašinys Ar žmogus visada gali rinktis ir yra atsakingas už savo veiksmus?. (2013 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/samprotavimo-rasinys-ar-zmogus-visada-gali-rinktis-ir-yra-atsakingas-uz-savo-veiksmus.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 19:17
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo