Samurajai referatas


Samurajų kilmė. Samurajų filosofija. Samurajų apranga. Ginkluotė. Samurajų kovos būdai. Garsiausi kovotojai. Šaltiniai.


Pirmieji Japonijos karių pėdsakai buvo aptikti Korėjoje, kur jie kariavo su Paekche, Koguruyo ir Silla klanais. Kai korėjiečiai sutrypė japonų karius jie suprato, kad jiems reikia arklių ir jau po šimtmečio arkliai buvo labai įprasti japonų karių kompanionai. Bet pačioje Japonijoje vis dar vyko karai tarp klanų. Pats galingiausias Yamato klanas laimėjo ir taip sukūrė pagrindą Japonijos imperatorių ir imperijų laikams. Tie Yamato klano valdininkai buvo palaidoti milžiniškuose kapuose vadintais „kofun“. Yamato klanas toliau klestėjo, bet kariauti jie nustojo ir pradėjo labiau užsiiminėti prekyba Korėjoje. Taip į Japoniją atkeliavo budizmas, o vėliau iš jo atsirado ZEN tikėjimo atšaka.

Tuo metu šiaurės rytų Japonijoje, netoli Emishi teritorijos įsikūrė Nara dvaras. 7-8 šimtmetį Nara klanas kelis kartus pamėgino užpulti Emishi vietovę ir užkariavo visai nemažai Emishi kaimų ir miestų. Tuo nepatenkinti emishi subūrė karių armiją, kurie rengėsi ir kovojo panašiai į būsimus samurajus. Ši armija lengvai sutriuškino Nara, nes naudojo lengvus šarvus, lenktus kardus ir kovojo vadinama Gorilla taktika. Po šio konflikto emishi įsteigė naują sistemą, kurioje rinko jaunus karius kurie vadinti kondei. Jie buvo aprūpinti arklininkų, kurie jiems duodavo šarvus, ginklus ir arklį. Epidemijoms ir žmonių nesantaikai siaučiant, kondei buvo reikalingi viską tvarkyti. Jie padėdavo žmonėms ir taip atsirado naujas jų pavadinimas - Samurajus. Jie buvo labai lojalūs ir garbingi kariai. Padėdavo žmonėms ir visada gerbdavo savo daimio (šeimininkas). Nuo tada įsigalėjo samurajų luomai ir jie tapo imperatoriaus arba savo daimio kariais. Kiekvienas garbingas samurajus laikėsi nerašytų Bushido taisyklių:

Džin (仁 jin) – Geranoriškumas, sugebėjimas derinti savo ir kitų interesus.

Daimi buvo galingesni net už karvedžius vadinamus Šiogunais. Šiogunas- samurajų karvedys arba galingas feodalas, kuris galėjo valdyti visą miestą ar jo teritoriją, jei daimio tai leidžia. Samurajai buvo neįtikėtinai talentingi ir geri kovotojai. Juos kaip karius naudojo daimio. Pasibaigus feodaliniams vidaus karams, samurajų galia ėmė smukti ir jie nuo kaimo valdytojų tapo miesto sargybiniais. Daugelis samurajų nebeteko savo šeimininkų ir tapo paprastais valstiečiais. Bet jie ir toliau mokėjo valdyti kardą ir galėjo jį nešiotis gatvėmis. Jie buvo vadinami roninais. Žemesnio rango samurajai, kurie troško pakilimo ir suvokė XIX a. įsiveržusių Vakarų jėgų nacionalinius tikslus, prisijungė prie judėjimo prieš Tokugavų režimą. Vakarų Japonijos samurajų sukeltas sukilimas 1867 m. nuvertė šiogūną.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 1465 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2488 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Mykolas
  • Samurajai referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Samurajai referatas. (2016 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/samurajai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:02
×