Sąnarių išnirimo atvejai


Savarankiškas darbas. “Pirmoji pagalba sąnarių išnirimo atvejais. Imobilizacija”. Įvadas. Išnirimas ir imobilizacija. Pagrindinės taisyklės išnirimo atvejais. Išnirimo priežastys ir rizikos veiksniai. Dažniausiai pažeidžiami asmenys. Imobilizacijos principai. Imobilizacijos priemonės. Apatinio žandikaulio išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Plaštakos, pirštų ir riešo sąnarių išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Alkūnės sąnario išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Peties sąnario išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Raktikaulio sąnario išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Žąsto sąnario išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Pirštų, pėdos, čiurnos sąnarių išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Kelio sąnario išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Klubo sąnario išnirimo požymiai. Pirmoji pagalba. Išvados. Literatūros sąrašas.


Įvadas Tikslai, uždaviniai Išnirimo požymiai, simptomai ir pavojingumas Imobilizacija Imobilizacijos priemonės Pagrindinės taisyklės išnirimo atvejais Pirmoji pagalba ir imobilizacija atskirais kaulų išnirimo atvejais Išvados Literatūros sąrašas.

Įvykus traumai kiekviena minutė svarbi, reikia veikti nedelsiant. Kas beatsitiktų, paprastas įsidūrimas ar sąnario išnirimas, žmogaus veiksmai turi atitikti racionalios pagalbos principus bei naujausias medicinos žinias. Kaip nepadaryti klaidos, kaip teisingai ir efektyviai padėti nukentėjusiajam? Tai dažniausi klausimai kamuojantys gelbėtoją.

Išsiaiškinti pirmąją pagalbą išnirimo atvejais ir jų imobilizaciją. Imobilizacijos taisyklės.

Kas yra išnirimas? Priežastys ir rizikos veiksniai. Dažniausiai pažeidžiami asmenys. Kodėl išnirimas yra pavojingas? Kokie yra išnirimo požymiai? Kas yra imobilizacija?

Išnirimas, tai kai vienas kaulas nuslysta nuo kito kaulo sąnario paviršiaus. Imobilizacija- tai išnirimo, panirimo įtvėrimas tokiu būdu, kad sužalota sritis nejudėtų.

Jei abejojate, ar tai lūžis (išnirimas, panirimas), laikykite, kad lūžis (išnirimas, panirimas). Įtarus, jog yra lūžis, išnirimas, panirimas, draudžiama bandyti sudėti lūžgalius į vietą, išnirimą tempti. Lūžus kaulams, panirus, išnirus nukentėjęs žmogus turi vykti ar būti vežamas į gydymo įstaigą. Transportuoti nukentėjusįjį galima tik imobilizavus pažeistą vietą.

Imobilizuojant sąnarį įtveriamos abipus esančios kūno dalys. Atskirais imobilizacijos atvejais galimi specialūs įtvėrimo būdai. Naudojant standžius, kietus įtvarus, po jais būtina padėti paklotą. Įtvaro negalima dėti ant žaizdos.

Palenkti nukentėjusio galvą į priekį, kad visi skysčiai ištekėtų iš burnos.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 3932 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1126 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agnė
  • Sąnarių išnirimo atvejai
    10 - 6 balsai (-ų)
Sąnarių išnirimo atvejai. (2016 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/sanariu-isnirimo-atvejai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:12
×