Sąnarių tausojimo principai. Energijos tausojimas


Apibrėžimas. Sąnarių tausojimas. Sąnarių tausojimo tikslai. Pagalbinių priemonių funkcija. Pagalbinių priemonių naudojimo principai. Ergonominių principų tikslai. Sąnarių ir energijos tausojimo būdų I. Sąnarių ir energijos tausojimo būdų II. Energijos tausojimo principai III. (ypač aktualu pagyvenusiems). Metodai ir priemonės. Patarimai, kaip tausoti savo sąnarius I. Patarimai, kaip tausoti savo sąnarius II.

Kiekvienam žmogui turėtų būti svarbu tausoti savo sveikatą, kad ilgiau išliktume darbingi ir energingi. Pagyvenusiam žmogui tai ypač svarbu, nes norint atlikti veiklas, jam reikia įdėti dar daugiau pastangų, todėl eikvojama dar daugiau energijos. Būtent todėl pravartu žinoti ergonominius principus.

Sąnarių tausojimas.Energijos tausojimas. Saikingai eikvoti, taupyti: pinigus, maistą, tausoti jėgas. Sąnariai (lot. articulationes; diarthroses) – tai kaulus jungianti jungtis, nuo kurių priklauso paslankumas ir judesių amplitudė. Energija (gr. energeia – veiksmas) – skaliarinis fizikinis dydis, objekto ar sistemos savybė, nulemta gamtos. Tai gebėjimas atlikti darbą arba išskirti šilumą.

Tai technika, kurios mokomi sergantys sąnarių ligomis. Procesas apima daug priemonių: fiziniai pratimai, pagalbinių priemonių pritaikymas ir t.t.

Mažinti skausmą Slopinti uždegimą Mažinti sąnarių apkrovimą Mažinti sąnarių deformacijas.

Supaprastina užduotį, atliekamą veiksmą; Padidina paciento nepriklausomybę ir savarankiškumą; Atlikti veiksmą neskausmingai ir kontroliuojant sąnarį.

Paciento poreikis priemonei gali keistis dienos bėgyje ar ligos eigoje; Kiekviena pagalbinė priemonė gali pažeisti kitus sąnarius, ar sukelti kitas komplikacijas (pragulos); Specialistas turi gerai išmanyti apie pagalbinę priemonę, kurią jis pacientui taiko; Išmokyti pacientą naudotis priemone.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1523 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (506 žodžiai)
  • Kolegija
  • Teletabisz
  • Sąnarių tausojimo principai. Energijos tausojimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sąnarių tausojimo principai. Energijos tausojimas. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/sanariu-tausojimo-principai-energijos-tausojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:56
×