Sąnaudų apskaitos auditas įmonėje


Įvadas. Sąnaudos. Įmonės aprayšmas. Uab „Mėsinta“ patirtų sąnaudų apskaitos auditas. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Atlikdmas finansinės ir investicinės veiklos sąnaudų auditą auditorius turi patikrinti valiutų kurso kitimo ir valiutų konversijos įtaką, sumokėtas ir mokėtinas (sukauptas) palūkanas, pirkėjų įsiskolinimus bei kitų skolų įmonei nurašytas (amortizuotas) dalis. Auditorius turi atkreipti dėmesį ir į gautinų sumų diskontavimo apskaičiavimo bei finansinės veiklos sąnaudų pripažistamą teisingumą.

Reklamos sąnaudas 550 Lt priskirtos neteisingai.

Pasinaudojau pirminiu buhalterinės apskaitos dokumentu — gauta PVM sąskaita faktūra.

UAB „MĖSINTA“ 2013-12-20 gavo ir apmokėjo FCR MEDIA LIETUVA UAB PVM sąskaitą faktūrą FCR Nr 20131220. Sąskaita buvo išrašyta už reklamos paskelbimą produkte „įmonės lt— Lietuvos įmonių paieška 2014“. Reklama bus paskelbta 2014 metais. Patirtos išlaidos sąnaudomis turėjo būti pripažintos 2014 metais.

VII Finansinė investicinė veikla — 742 Lt

Prie finansinės veiklos sąnaudų buvo priskirtos ataskaitinį laikotarpį sumokėtos palūkanos 742 Lt. Šios sąnaudos apskaičiuotos ir pripažintos teisingai.

Atlikdama man pavestą darbą rėmiausi bendrovės pelno nuostolių ataskaita, reikalingais buhalterinės apskaitos dokumentais, apskaitos registrais ir ataskaitomis už 2013 metus.

Atlikus auditą, išanalizavus bendrovės sąnaudas, nustačiau, kad visos patirtos sąnaudos, susietos su pajamų uždirbimu per ataskaitinį laikotarpį (išskyrus reklamos) atitinka įmonės veiklą. Pelno (nuostolio) ataskaitoje sąnaudos sugrupuotos teisingai, parodytuose atitinkančiuose straipsniuose.

Audito metu buvo nustatyta, kad bendrovė reklamos išlaidas 550 Lt neteisingai priskyrė 2013 metų sąnaudoms. Ši suma visų patirtų sąnaudų dalyje sudaro tik 0,17% .

Mano nuomone, padaryta klaida yra nereikšminga. Galima teigti, kad UAB „MĖSINTA“ pelno (nuostolių) ataskaita parengta pagal Lietuvos Respublikos galiojančius teisės aktus, reglamentuojančius buhalterinę apskaitą ir įmonių finansinę atskaitomybės įstatymą yra be reikšmingų iškraipymų.

  • Microsoft Word 136 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2282 žodžiai)
  • Universitetas
  • Agne
  • Sąnaudų apskaitos auditas įmonėje
    10 - 6 balsai (-ų)
Sąnaudų apskaitos auditas įmonėje. (2016 m. Sausio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sanaudu-apskaitos-auditas-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 03:43
×