Šanchajus


Šanchajus gyvena pusiau praeityje, pusiau ateityje. Dešiniajame krante stūkso išdidūs europiečių pastatai, o kairiajame vis iškyla nauji ir modernūs šiuolaikiniai dangoraižiai. Maždaug 100 metų vyko lėtas Šanchajaus virtimas iš žvejų kaimo į jūrų uostą.XIX a. Didžioji Britanija pradėjo karą su Kinija, nes kinų valstybė gynėsi prieš nelegalų opiumo importą, kuriuo užsiėme britų pirkliai.1842 m. britų laivai apšaudė Šanchajų ir Jangdze nuplaukė iki pat Nankino, priversdami priešininką kapituliuoti.

Dešiniajame krante stūkso išdidūs europiečių pastatai, o kairiajame vis iškyla nauji ir modernūs šiuolaikiniai dangoraižiai.

Maždaug 100 metų vyko lėtas šanchajaus virtimas iš žvejų kaimo į jūrų uostą. Xix a. 1842 m. Britų laivai apšaudė šanchajų ir jangdze nuplaukė iki pat nankino, priversdami priešininką kapituliuoti. Kinams neliko nieko kito kaip priimti nustatytas salygas – ne tik sutikti, kad būtų įvežamas opiumas, bet ir ilgam atiduoti britams honkongą bei pripažinti europos valstybės teisę į šanchajaus uostą.

Nuo to laiko šanchajuje imta krautis turtus iš prekybos opijumi (jis buvo pardavinėjamas labai brangia kaina). Tos prekybos bosai statėsi visokiausias pilis ir investavo į kazino, viešuosius ir opiumo vartojimo namus. Pasitaikius progai, ėmė sparčiai vystytis šilko ir porceliano eksportas iš kinijos bei mašinų, prietaisų ir namų ūkio reikmenų importas iš vakarų.

Britai, amerikiečiai, prancūzai ir vokiečiai bando pakrantėje statėsi namus, bankus, viešbučius-rūmus ir klubus. 1937-1945 m.

  • Geografija Konspektas
  • Microsoft Word 7 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (490 žodžiai)
  • Šanchajus
    9 - 3 balsai (-ų)
Šanchajus. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sanchajus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:58
×