Sandėliavimas (2)


Bazines funkcines sritis. Apsirūpinimo srities sandėliai. Gamybinės srities sandėliai. Tiekimo paskirstymo srities sandėliai. Sandėlio kūrimo ir funkcionavimo tikslas. Sandėliuose gali būti laikomos dvi pagrindinės atsargų rūšys. Žaliavos , komponentai ir dalys tiekimui. Pagaminta produkcija paskirstymui. Atsargų sandėliavimas būtinas tam , kad būtų galima. Siekti transportavimo išlaidų ekonomijos. Siekti gamybos išlaidų ekonomijos. Išsaugoti tiekimo šaltinį. Pagerinti firmos klientų aptarnavimo kokybę. Reaguoti į besikeičiančias rinkos sąlygas. Įveikti tarp gamintojo ir vartotojo esančius laiko bei nuotolių skirtumus. Pasiekti aukštą klientų aptarnavimo kokybę , esant mažiausiai galutinei logistikos kainai. Garantuoti produktų pristatymą laiku tiekėjams ir kt. Egzistuoja ir tokia pasirinkimo galimybė , taip vadinamasis. Sandėliavimas nustatytam periodui pagal kontraktą , kuris yra viešojo sandėliavimo variantas. Viesuju sandeliu tipai yra šie. Sandėliuojant realizuojamos tokios pagrindines funkcijos. Perkėlimas gali būti skirstomas į 4 veiklos sritis. Saugojimas skirstomas į laikinas arba ilgalaikis. Pagrindinės ilgalaikio sandėliavimo priežastys. Žemės ūkio produktų laikymas. Spekuliacinis arba išankstinis pirkimas. Specialūs atvejai ,. . kiekio nuolaidos. Sandėlyje vykdomos veiklos Priėmimas ir iškrovimas. Pakavimas ir žymėjimas. Sandeliavimo veikloje itin svarbu subalansuoti krovimo ir sandėliavimo automatizuotas ir neautomatizuotas sistemas. Ar ne per daug rankų , fizinio darbo dirba darbininkai. Ar ne per dideli plotai stovi tušti. Ar turimi įrenginiai nėra pasenę. Ar nesusidaro grūstis medžiagų priėmimo ir išsiuntimo zonose.


Įmonės logistinės sistemos funkcionavimas yra nukreiptas į kliento poreikių patenkinimą, t.y. aukšto klientų aptarnavimo lygio užtikrinimą, panaudojant minimalias resursų sąnaudas.

Apsirūpinimo srities sandėliai naudojami žaliavų, medžiagų bei komplektuojančiųjų dalių saugojimui ir gamybos aprūpinimui šiais komponentais. Aprūpinimo sandėlius galima suskirstyti į:

b) gamybinės paskirties produkcijos sandėlius (komplektuojančių ir pagalbinių detalių). Šiuose sandėliuose saugomi vienetiniai kroviniai pasižymintys didele mase bei tipine (vienarūše) nomenklatūra ir didelėmis krovos darbų apimtimis. Dėl šių priežasčių sandėliai taip pat pasižymi aukštu sandėlio darbų mechanizavimo ir automatizavimo lygiu.

Gamybinės srities sandėliai yra sudėtinė gamybos organizacinės sistemos dalis ir skirti gamybinio proceso aptarnavimui užtikrinti. Šiuose sandėliuose saugomi nebaigtos gamybos produktai, įranga ir instrumentai, atsarginės detalės ir pan.

Tiekimo (paskirstymo srities sandėlių pagrindinė paskirtis – gamybinio asortimento pavertimas prekybiniu. sandėliai klasifikuojami taip:

a) galutinės produkcijos ir gamintojų paskirstymo sandėlius. Juose sandėliuojama sąlyginai vienarūšė vienetinė produkcija. Sandėliuose vyksta greita produkcijos kaita pakankamai didelėmis partijomis. Tai leidžia taikyti aukšto automatizavimo ir mechanizavimo lygio krovos darbus.

b) didmeninės prekybos sandėlius. Iš jų produkcija tiekiama smulkiems vartotojams ar mažmeninės prekybos tinklams. Juose yra saugomos didelės nomenklatūros produkcija pasižyminti skirtinga apyvarta bei skirtingo dydžio partijomis. Dėl šių priežasčių sandėliuose beveik neįmanoma įdiegti automatizuotos krovos darbų sistemos. Dažniausiai darbai yra mechanizuoti ar atliekami rankiniu būdu.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 29 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1203 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Sandėliavimas (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Sandėliavimas (2) . (2017 m. Spalio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliavimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 01:09
×