Sandėliavimas referatas


Įvadas. Sandėlių reikšmė logistikos sistemai. Sandėliavimo esmė ir svarba. Tarptautinė logistikos sistemos sandėlių ūkio funkcija. Sandėliai paskirstymo sistemoje. Sandėlių įrengimo rūšys. Sandėlų tipai. Sandėliavimo teisės. Apibendrinimas. Literatūra.


Produktų sandėliavimas yra logistikos sistemos dalis. Sandėliavimui tenka pagrindinis vaidmuo klientų aptarnavime, kuris jungia gamintoją ir klientą. Sandėliavimas apima atsargų saugojimą visose logistikos proceso fazėse. Tarptautinė logistika neįmanoma be atitinkamo sandėlių ūkio. Paskirstymo sistemoje sandėliai gali būti produktams grupuoti, jungti ar skaidyti. Sandėlius galima kvalifikuoti pagal daugelį požymių. Įmonės privalo turėti keletą sandėliavimo alternatyvų. Sandėliuotojo pagrindinė pareiga yra tinkamai saugoti jam pateiktą krovinį ar prekę.

Pagrindinės sandėlių rūšys: grindų sandėlis be pagalbinių sandėliavimo priemonių; blokinis sandėlis; sekcijinis sandėlis; stelažinis sandėlis.

Sandėliavimo verslas yra susijęs su sandėliuotojo sąvoka. Sandėliuotojas yra fizinis arba juridinis asmuo, užsiimantis sandėliavimo verslu. Pagrindinė sandėliuotojo pareiga – tinkamai saugoti jam pateiktą krovinį (prekes). Tam tikslui jis turi sudaryti tinkamas sandėliavimo sąlygas, atsižvelgdamas į prekių savybes.

Krovinio sandėliavimui yra sudaroma sutartis , kaip teisinis dokumentas, nurodantis sandėliuotojo pareigas ir teises. Sandėliuotojas už krovinio (prekių) saugojimą bei patirtus sandėliavimo kaštus privalo gauti sutartą atlyginimą. Sandėliuotojas turi teisą:

siekdamas užsitikrinti teisę į atlygį už sandėliavimą, įkeisti krovinį (įkeitimo teisė);

pats parduoti sandėliuojamas prekes, jei jos kelia grėsmę sugadinti kitas sandėlyje laikomas prekes.

Nutraukti neterminuotą sandėliavimo sutartį, apie tai prieš mėnesį pranešant užsakovui registruotu laišku. [2, p.100]

Tarp sandėliuotojo ir užsakovo sudarytoje sutartyje, be prekių sandėliavimo, gali būti numatyta ir papildomų paslaugų: prekių svėrimas, fasavimas, etikečių klijavimas ir panašiai. Transporto paslaugos į sandėliavimo sutartį neįeina. Jeigu rokios paslaugos yra reikalingos, privalo būti sudaryta atskira vežimo sutartis.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 133 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1249 žodžiai)
  • Arv
  • Sandėliavimas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Sandėliavimas referatas. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliavimas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:40
×