Sandėliavimo sistema referatas


Uab „ eugesta “ centrinio Lietuvos sandėlio sandėliavimo sistema. Įvadas Temos aktualumas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Darbo metodai. Uab „ Eugesta “ centrinio sandėlio techninė – technologinė posistemė. Krovinio vienetas. Kėlimo – transporto įrenginiai. Uab „ Eugesta “ sandėlio funkcinė posistemė. Sandėliavimo būdas. Logistinio proceso operacijos sandėlyje. Užsakymų komplektavimas. Krovinių išsiuntimas. Uab „ Eugesta “ centrinio sandėlio aptarnavimo posistemė. Informacinis – kompiuterinis aptarnavimas. Sandėlio personalas. Literatūros sąrašas.


UAB „Eugesta“ techninę – technologinę posistemę sudaro: pastatas, krovinio vienetas ir krovos įranga. Kiekvieną iš šių sričių galima išnagrinėti plačiau.

UAB „Eugesta“ centrinis logistikos centras buvo pastatytas 2009 m. liepos mėnesį, Vilijos verslo parke. Jo plotas yra 21 000 kv. m, kurį sudaro 18 000 kv. m sandėliavimo paskirties patalpos, ir 3000 kv. m administracinės patalpos. Visas šias patalpas UAB “Eugesta” įmonė nuomuojasi. Remiantis VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO FONDO VALDYBOS (Sodra) duomenimis 2015-11-30 dienos pradžioje šioje įmonėje dirbo 460 darbuotojų (apdraustųjų).

Sandėlis yra sudarytas iš kelių zonų:

Priėmimo zona- šioje zonoje yra priimamos prekės, kurios vėliau yra sandėliuojamos iki to laiko, kai įmonė gauna užsakymus iš prekybos centrų.

Sandėliavimo zona- šioje zonoje yra sandėliuojamos visos turimos atsargos. Šioje zonoje prekės yra saugomos stelažuose, supakuotos, ant palečių. Taip pat yra ir atskiros patalpos šaldytuvai, kuriose saugojamos prekės, kurioms reikia specialios temperatūros.

Siuntų išdavimo zona – gavus užsakymą, jis yra surenkamas ir padedamas šioje zonoje, kur jis yra dar kartą patikrinamos prekės, apsukamos specialia plėvele ir vėliau išvežamos.

UAB „Eugesta“ centriniame sandėlyje yra sandėliuojami maisto, pramonės produktai. Jie yra sudėti dėžėmis ant palečių, o paletės sudėtos į stelažus. Kiekviena stelažų eilė yra sunumeruota, o prie kiekvienos prekių paletės, ant stelažo yra priklijuoti „bar“ kodai, kurie yra naudojami užsakymų surinkimui. Vienos rūšies prekės yra dedamos ant vienos paletės arba kai yra daugiau palečių, viena prie kitos.

UAB „Eugesta“ perka prekes iš savo tiekėjų ir jas veža į centrinį sandėlį, o vėliau ir po prekybos centrus. Įmonė turi nuosavą transportą ir nesamdo jokių kitų įmonių transportavimui vykdyti.

Savaeigius elektrinius krautuvus su platforma– šie įrenginiai dažniausiai naudojami krovinius kraunant į viršutines stelažo lentynas, jų maksimali keliamoji galia 2400 kg, judėjimo greitis iki 12 km/val., todėl šis krautuvas yra ganėtinai greitas bei manevringas, kas leidžia lengvai padėti padėklą į jam skirtą vietą stelaže.

Tačiau vykdant sandėliavimo veiklą, turint techniką yra labai svarbu turėti ir darbuotojus, kurie šia techniką valdys ir sandėliuos prekes. Šie darbuotojai priima prekes, kai sunkvežimiai atvažiuoja prie rampų, jas vėliau patalpina į sandėlį o gavus užsakymą, jį surenka, paruošia vežimui ir pakrauna į transporto priemones.

Apibendrinant UAB „Eugesta“ centrinio, Lietuvos, sandėlio, techninę technologinę posistemę galima teigti, jog geras sandėlio dabas labai priklauso nuo tinkamo sandėlio zonų suskirstymo ir palaikymo, nes taip darbuotojai vienas kitam nesimaišo atlikdami savo darbą ir dirba efektyviai. Taip pat įmonė naudoja visa reikiamą techniką pakrovimo, iškrovimo darbams taip sumažindama atliekamo darbo laiką ir sąnaudas.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2552 žodžiai)
  • Jurgita
  • Sandėliavimo sistema referatas
    10 - 9 balsai (-ų)
Sandėliavimo sistema referatas. (2016 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliavimo-sistema-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:41
×