Sandėliavimo vaidmuo įmonės logistinėje sistemoje


Tarptautinės prekybos logistikos Praktinis darbas Sandėliavimo vaidmuo įmonės logistinėje sistemoje. Sandėlio kaštai. Sąnaudų grupės. Pastovieji ir kintamieji kaštai. Tiesioginiai ir netiesioginiai sandėliavimo kaštai. Sandėliavimo savikaina.

Sandėlio kaštų dydis priklauso nuo sandėlio tipo (veiklos pobūdžio, nuosavybės tipo, pagrindinis ar šalutinis) ir nuo sandėlio savybių pvz. personalo dydžio. Mažesnis personalas – mažesni personalo kaštai.

Sandėliavimo kaštai skirstomi į pastoviuosius ir kintamuosius kaštus. Prie pastoviųjų kaštų priskiriamos pastovios išlaidos sandėlio išlaikymui ir efektyvumo užtikrinimui. Tai gali būti personalo kaštai, priežiūros kaštai, apšvietimo kaštai, energijos kaštai. Šie kaštai mažai priklauso nuo sandėlio apkrovos. Kintamieji kaštai dalinai priklauso nuo sandėlio apkrovos, šios išlaidos nėra pastovios. Į kintamuosius kaštus įeina: sandėlio nuostolių kaštai, sandėlio procesų kaštai (priėmimo ir išdavimo).

Tiesioginiai sandėliavimo kaštai tai tokie kaštai kurie susiije su sandėliavimu tai pvz. produkcijos pakrovimas/iškrovimas, sandėliuojamos prekės/žaliavos saugojimas, sandėliavimo išlaidos.

Netiesioginiai sandėliavimo kaštai tai tokie kaštai kurie tiesiogiai nesusiije su sandėliavimu tai gali būti išlaidos apšvietimui, šildymui ir pnš.

Sandėliavimo savikaina susideda iš išlaidų kurios reikalingos sandėliuoti tam tikras prekes ar žaliavas. Už sandėliavimą gaunamos pajamos atimant savikaina sukuria pelną. Suma kuri išleidžiama sandėliui išlaikant klientų produkcija ar žaliavas vadinama savikaina.

  • Logistika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (712 žodžiai)
  • Tomas
  • Sandėliavimo vaidmuo įmonės logistinėje sistemoje
    10 - 10 balsai (-ų)
Sandėliavimo vaidmuo įmonės logistinėje sistemoje. (2015 m. Spalio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliavimo-vaidmuo-imones-logistineje-sistemoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:32
×