Sandėliavimo ypatumai Venipak įmonėje


Įvadas. Mokslinės literatūros analizė. Sandėliavimo ypatumų sąvoka. Sandėlių tipai. Tyrimo dizainas. Tyrimo aktualumas ir metodologija. VeniPak įmonės sandėliavimas. Tyrimo rezultatai ir jųaptarimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Šiame darbe nagrinėjama UAB „VeniPak“ siuntų pristatymo bei sandėliavimo ypatumai. Tam tikri sandėliavimo ypatumai darbuotojams pradeda greičiau ir kokybiškiau atlikti jiems paskirtas užduotis. Įmonei tai yra aktualu, nes jie nori išlaikyti savo klientus ir kad šie jais pasitikėtų. Kadangi įmonė kurioje atlikinėjau praktiką neturi savo sandėlio, todel gavau sutikimą ir aprašiau „VeniPak“ sandėlį kurie yra mūsų partneriai.

Ši  kompanija, teikia skubių siuntų pervežimo paslaugas ir kitus logistinius sprendimus Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Europoje ir kitose šalyse. Siekdami tarptautinės plėtros VeniPak 2013m. Įžengė i olandijos rinką. Jie skiria daug dėmesio ryšiams su klientais bei užtikrina aukščiausia paslaugų kokybę. Kompanija prie visuomenės gerovės prisideda ne tik plėsdami savo veiklą ir kurdami naujas darbo vietas, bet ir rūpindamiesi savo darbuotojais. VeniPak siekia tapti geriausia siuntų gabenimo bendrove.

Tyrimo struktūrą nulėmė darbo tikslas ir uždaviniai. Tyrimą sudaro dvi dalys: Pirmoje dalyje sprendžiami probleminiai klausimai. Antroje dalyje apibrėžiama sandėlio funkcija ir sandėliavimo sistemos kūrimą. Tyrimo pabaigoje pateikiamos apibendrintos išvados.

„Visos priemonės, užtikrinančios krovinių saugą sandėlių ūkyje, skirstomos į technines ir organizacines. Techninėms saugos priemonėms priklauso: sandėliavimo technikos parinkimas – medžiagos privalo būti sandėliuojamos taip, kad jų savybės nepakenktų šalia sandėliuojamų medžiagų kokybei. Tokiu atveju pasirenkamas blokinis arba sekcinis medžiagų sandėliavimas. Organizacinėms priemonėms, užtikrinančioms apsaugą sandėliuose, priklauso saugos tarnybų paslaugos, sandėliuose taikomas prekių išdėstymo ir išdavimo principas „Fifo“, įspėjantieji ir draudžiantieji užrašai. Krovinių saugos reikalavimai sandėliuose nurodyti sandėliuotojo pareiginėse instrukcijose: „pagrindinė sandėliuotojo pareiga yra tinkamai sandėliuoti jam patikėtą krovinį (prekes), todėl jis turi parinkti tinkamą sandėliavimo būdą, vietą bei krovinių saugos priemones“.” ( Minalga R. 2004)

Muitinis sandėliavimas- tai muitinės nustatyta ir prižiūrima vieta, kurioje laikomos prekės, kurioms yra įforminta muitinio sandėliavimo procedūra. Importuotos prekės tam tikrą laiką yra saugomos muitinės sandėliuose kol randami jų pirkėjai. Jo teritorija sudaro ne tik pastatai, bet ir aikštelės, rezervuarai ir kitos tinkamos vietos. Muitinės sandėliuose laikomos ne tik importuojamos prekės, bet ir apyvartoje esančios prekės, bei eksportuojamos prekės. Muitinės sandėliuose taikant muitinio sandėliavimo procedūrą leidžiama laikyti:

„Laikinūjų prekių saugojimas atliekamas laikino saugojimo sandėliuose, išskyrus atvėjus, kai šiame skyriuje numatyta kitaip. Laikinieji saugojimo sandėliai specialiai paskirti ir įrengti šiam tikslui, patalpose ir atvirose aikštelėse, kurios atitinka šio Kodekso 107 straipsnio reikalavimus.

Laikinieji saugojimo sandėliai yra muitinės kontrolės zona.

Prekės gali būti pateikiamos be laikinojo saugojimo, atsižvelgiant į apribojimus, numatytus šiame susitarime.“ (Laikinas saugojimas sandėliuose 100 str. Išversta iš Rūsų kalbos)

Uždari sandėliai- skirti kroviniams, kuriems reikia specialu laikymo sąlygu, t.y. temperatūros, drėgmės ir pan. Jie gali būti šildomi arba ne, vienaaukščiai arba daugiaaukščiai. Daugiaaukščiuose dažniausiai būna įrengti liftai.

Specialūs sandėliai- skirti medžiagoms turinčioms specialių savybių, t.y. naftai ir jos produktams, grūdams, cheminėms medžiagoms bei greitai gendantiems produktams. Juose naudomi įrenginiai skiriasi nuo tų, kurie yra naudojami atviruose ir uždaruose sandėliuose.

Nacionaliniai sandėliai- jie prilygsta tarptautiniams sandėliams, tačiau viskas vykdoma ne tiesiog sandėlyje, o tam tikros rūšies sandėliuose, kurie yra nustatomi klasifikuojant pagal skirtingus požymius.

Labai dažnai sandėliuose atsitinka nelaimės, kuriu metu sužalojami darbuotojai ar sugadinama technika. Taip atsitinka todėl, kad darbuotojai nesilaiko saugaus darbo taisyklių, yra nepakankamai apmokyti arba įrenginiai yra techniškai netvarkingi. Atliekant patikrinimą Valstybinė darbo inspekcija nustate, jog daugiausia nelaimių atsitinka žemės ūkio sandėliuose.

  • Logistika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 94 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (4259 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arv
  • Sandėliavimo ypatumai Venipak įmonėje
    10 - 4 balsai (-ų)
Sandėliavimo ypatumai Venipak įmonėje. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliavimo-ypatumai-venipak-imoneje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 15:50
×