Sandėlio efektyvomo gerinimas ir modernizavimas


Įvadas. Sandėlio efektyvumo gerinimas ir automatizavimas. Sandėlio funkcijos ir veiklos efektyvumas. Sandėlių procesai. Sandėlio efektyvumas pritaikius automatizavimo technologijas. Tyrimai. Kiekybinio tyrimo metodika. Tyrimo rezultatai ir jų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedai.


Praktinė darbo reikšmė: Sandėlio veiklos efektyvumas priklauso nuo sandėlio darbuotojų bei technikos ir technologijų naudojamų sandėlyje. Dėl to norint pasiekti kuo galima geresnio sandėlio veiklos rezultato reikia pašalinti priežastis, kurios mažina sandėlio darbo efektyvumą. Praktiniame darbe bus apžvelgtos priemonės ir būdai sandėlio efektyvumui pagerinti.

Sandėliavimo logistika yra laibai svarbi ir reikalinga logistikos sudėtinė dalis bei funkcija. Sandėliuose atliekamos funkcijos leidžia išlyginti materialinių srautų intensyvumą ir pritaikyti tai vartotojų paklausos dydžiui, taip pat leidžia keisti materialius srautus pagal klientų paklausą. Visų įmonių sandėliuose yra tokia funkcija kaip atsargų kaupimas ir saugojimas, gamybos proceso sinchronizavimo išliginimas, prekių išsiuntimas bei partijų sujungimas ir paslaugų suteikimas. Įvairių įmonių sandėliuose nepaisant to kokias funkcijas ir vaidmenis jis atlieka logistinėje sistemoje yra apdorojamas judantis materialinis srautas.

R. Minalga kitoje savo knygoje „Aprūpinimo logistika“ nagrinėja sandėlių automatizavimo laipsnius. „Skiriami iš dalies machanizuoti, mechanizuoti ir automatizuoti sandėliai. Iš dalies mechanizuotuose ir mechanizuotose sandėliuose, atsižvelgiant į mechanizavimo laipsnį, neapseinama be rankų darbo sąnaudų. Automatizuotame sandėlyje daugiapakopis sandėlio darbų procesus atlieka distancino valdymo mašinos, kurias valdo ir kontroliuoja operatorius. Automatizuotame sandėlyje priėmimo ir išdavimo veiksmai atliekami pasitelkus eketroninį duomenų apdorojimo įrenginį (EDA)“. (105)

Nuo sandėlio veiklos efektyvumo priklauso atliekamo darbo sandėlyje kokybė bei įmonės reputacija. Jei sandėlis blogai atlieka savo funkcijas įmonė praranda savo reputaciją tarp klientų, kurie bus nepatenkinti jų sandėlio atliktų darbų. Jeigu vertinanti sandėlio veiklos efektyvumą, labai didelė dalis tenka darbo kokybei, kuri labai priklauso nuo darbuotojų kvalifikacijos bei jų motyvavimo lygio ir budų.

Sandėliai yra skirstomi pagal savo techninį aprūpinimą kuris priklauso nuo juose vykdomų prekių ir krovinių tvarkymo būdų, kurie yra:

Mažų įmonių sandėliai dažniausiai pasirenka rankinį prekių bei krovinių tvarkymo būdą. Kadangi sandėlio plotas nėra didėlis savaime suprantama, kad ir tvarkomų prekių apimtis yra nedidelė, dėl to įmonei nėra būtinumo aprūpinti savo sandėlius brangia technika, kuri galėtų pakeisti žmogaus jėgą. Žmogiškasis faktorius mažuose sandėliuose yra labai vertingas, kadangi jis yra nepakeičiamas gabenant nedidelius kiekius krovinių mažais atstumais. Rankiniuose sandėliuose darbas yra atliekamas be mechanizmų arba padedant mechanizmams, kurie yra valdomi rankiniu būdu. Tai galėtų būti rankinis hidraulinis vežimėlis, kurio pagalba galima transportuoti krovinį. Rankų darbas dažniausiai yra naudojamas pavienių arba pagalbinių darbų atlikimui bei technikos valdymui, o pakrovimo ir iškrovimo darbai sandėliuose yra mechanizuoti, kadangi visos svarbiausios operacijos yra atliekamos su krovimo technika.

  • Microsoft Word 167 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2555 žodžiai)
  • Kolegija
  • Raimis
  • Sandėlio efektyvomo gerinimas ir modernizavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Sandėlio efektyvomo gerinimas ir modernizavimas. (2017 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandelio-efektyvomo-gerinimas-ir-modernizavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 07:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo