Sandėlio rūšys


Įvadas. Sandėlių samprata. Sandėlių funkcijos. Sandėlių uždaviniai. Sandėlių rūšys. Technika. Sandėlių automatizavimo laipsnis. Procesai vykstantys sandėliuose. Priėmimas į sandėlį. Medžiagų išdavimas iš sandėlio. Sandėlių vertinimas. Praktinė dalis. Išvados. Literatūra.

Esant dideliam darbo padalijimui bei įmonių tarpusavio kooperavimui, gauname daug plačios nomenklatūros medžiagų, žaliavų, komplektuojamų gaminių. Kadangi gamybos procesas ilgas ir labai sudėtingas, susidaro daug apdirbtų gaminių, todėl juos privaloma tinkamai laikyti ir saugoti. Įmonėse, esančios materialinės vertybės paprastai laikomos sandėliuose.

Sandėlis yra sandėlių ūkio materialinė- techninė dalis. Sandėliai, būtina materialinė- techninė, nepertraukiamo gamybos ir vartojimo procesų aprūpinimo sąlyga. Jie suteikia galimybę atlikti aprūpinimo, gamybos ir paskirstymo funkcijas. Sandėliai atsiranda toje vietoje, kur gaunamų ir išduodamų krovinių srautai nėra sinchronizuoti - tai yra logistinės sistemos funkcijų sandūroje. Ūkio ekonomikoje, sandėlis apibūdinamas, kaip pastatas, įrenginys, patalpa, skirta įvairiems ištekliams priimti ir saugoti. Nuo to, kaip efektyviai yra organizuojamas sandėlių darbas, labai priklauso klientų aptarnavimo lygis, žaliavų patekimas į gamybos cechus, sandėlio išlaidų lygis, klientų pasitenkinimas užsakymų atlikimu, užsakymų atlikimo greitis. Po žaliavų pirkimo iki jų panaudojimo gamyboje, reikia tinkamai kontroliuoti žaliavas, parinkti tinkamą atsargų metodą, nuvežti atsargas į tinkamą sandėlio vietą, kad vėliau netektų jų ieškoti po visą sandėlio plotą. Pagaminus suplanuotą produkciją bei ją supakavus, ji vežama į gatavos produkcijos sandėlį, kuriame galutinė produkcija sandėliuojama, kontroliuojama ir vykdomi klientų užsakymai. Šiame darbe aš pasirinkau nagrinėti sandėlių rūšis ir procesus vykstančius juose. Šiuolaikinės įmonės, šiais laikais sunkiai išsiverstų be sandėlių ir jų ūkio, taigi sandėliai ir procesai vykstantys juose, šiuo metu aktuali tema. Pagrindinis šio darbo tikslas- išanalizuoti sandėlių funkcijas, sandėlių uždavinius, susipažinti su sandėlių rūšimis, pateikti išsamią informaciją apie procesus vykstančius pačių sandėlių patalpose, juos įvertinti ir suprasti nuo ko pradėti, norint kuo geriau atlikti darbus pačiame sandėlio viduje.

Sandėlių sistema sudaro sąlygas:

Išsaugoti medžiagų, žaliavų ir gatavos produkcijos kokybę;

Užtikrinti gamybos ritmingumą ir transporto darbą;

Pagerinti gamybinių ir pagalbinių patalpų naudojimą;

Sumažinti transporto prastovas ir gabenimo sąnaudas;

Sumažinti darbuotojų skaičių, užimtų negamybinėmis operacijomis, ir panaudoti juos gamybos veikloje.

2.2 Garantinės funkcijos

Dėl galimų žaliavų tiekimo sutrikimų aprūpinimo sandėliuose gali susidaryti žaliavų trūkumas. Tokie reiškiniai neigiamai veikia nepertraukiamą gamybos technologinį procesą. Kai kuriose įmonėse, dirbančiose nepertraukiamu gamybos ciklu ( visų pirma chemijos pramonės gamyklos ), susidaro nepageidautinos prastovos, o joms išvengti reikia didelių sąnaudų. Tuo tikslu aprūpinimo sandėliuose sudaromos garnatinės atsargos, užtikrinanančios nepertraukiamą technologinį gamybos procesą.

2.4 Pagerinimo funkcijos

3.2 Garantiniai uždaviniai. Kai susidaro neatitikimų pistatant ir vartojant atsargas, sandėliai tam tikru laikotarpiu turi perimti ir išlyginti šiuos svyravimus. Tai pasiekiama naudojant minimalias arba garantines atsargas.

Kroviniai juda stacionariai įrengtuose stelažuose ( pvz., konvejerių stelažais);

Kroviniai juda gabenimo priemonėmis (pvz., arba pakabinamuoju keliu).

Rankinis sandėlis šiandien yra išimtis. Jų pasitaiko gana retai kai kuriose ūkio šakose ir labai mažose įmonėse. Tik amatų ir prekybos srityje jų pasitaiko dažniau. Rankiniame sandėlyje kroviniai apdorojami rankomis, panaudojant pagalbines priemones-rankinius vežimėlius, kopėtėles, rūšiavimo krepšius ir pan. Reikia pabrėžti ir tą faktą, kad aukšto techninio lygio sandėliuose dar yra nemažai rankų darbo.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (4253 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvile
  • Sandėlio rūšys
    10 - 2 balsai (-ų)
Sandėlio rūšys. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandelio-rusys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:54
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo