Sandėlių logistika


Pagrindinės sąvokos. Svarbiausios sandėlių logistikos sritys ir uždaviniai. Sandėliavimo veiksniai. Sandėlių strategija. Sandėlių funkcijos. Sandėlių teikiamos paslaugos. Sandėlių uždaviniai. Sandėlių klasifikavimas. Sandėlių išdėstymas. Sandėlių išplanavimas. Sandėlių kaštai. Sandėlių rūšys. Sandėlių sistema.

Sandėliavimo sistema vadinama visuma techninių, organizacinių ir informacinių priemonių, kuriomis produkcija priimama, sandėliuojama, parengiama išduoti ir išduodama pristatyti į vartojimo vietas. Ši sistema atlieka tokias funkcijas: yra kaip buferis medžiagų ir gatavos produkcijos srauto sitemoje ir kaip tranzito pakopa, kurioje atgabenti kroviniai išskirstomi, performuojami ir prireikus papildomos jų lėšos.

Sandėlių centralizavimo laipsnis. Centralizavimas- tai atsargų koncentravimas vienoje vietoje, priklausančioje vienai sandėliavimo struktūrai. Žemiausias centralizavimo laipsnis yra decentralizuotame sandėlyje, aukščiausias- centriniame sandėlyje.

Iš dalies mechanizuotuose ir mechanizuotuose sandėliuose neapsieinama be rankų darbo. Automatizuotame sandėlyje daugiapakopius sandėlio darbų procesus atlieka distancinio valdymo mašinos, kurias valdo ir kontroliuoja operatorius.

Sandėlio apskaitos sistema. Į atsargų apskaitos sistemą įeinai:

Pagerinimo funkcijos. Pagerinimas yra sudėtinė gamybos proceso dalis, nes medžiagos arba žaliavos, veikiamos atitinkamų sandėliavimo sąlygų, įgyja geresnių kokybės savybių.

Sandėliai įmonės logistinės sistemos veiklos sferoje atlieka tokias pagrindines funkcijas:

Materialinių srautų intensyvumo išlyginimas ir jų apimčių pritaikymas vartotojų paklausos dydžiui.

Gamybos proceso asinchronizavimo išlyginimas.

Prekių išsiuntimo partijų sujungimas.

Materialinės paslaugos. Tai tam tikrų papildomų operacijų atlikimo paslaugos, kurios pagerina produkcijos technologinio baigtumo lygį ir kartu suteikia prekėms geresnę kokybę.

Komercinės paslaugos. Šių paslaugų paskirtis- padidinti prekinių-piniginių mainų efektyvumą.

Perdengimo uždaviniai. Perdengimo uždavinių sprendimas leidžia neatitikimus tarp medžiagų asortimento ir jų kiekio išlyginti laiko ir erdvės požiūriu.

Garantiniai uždaviniai. Garantiniai uždaviniai išlygina neatitikimus pristatant ir vartojant atsargas.

Priderinimo arba pakeitimo uždaviniai. Jie pasireiškia per gaunamų į sandėlį medžiagų kiekio, asortimento ir masės suderinimą su poreikiais. Prie šių uždavinių priskiriamos taip pat produkcijos vartojamąją vertę didinančios operacijos.

Parengimo uždaviniai. Jų sprendimai leidžia parengti naudoti pareikalautą iš sandėlio medžiagų asortimentą pagal laiką, kiekį ir kokybę. Šiuos uždavinius įgyvendinti padeda papildomos užduotys:

Kontrolės užduotys- šie uždaviniai sandėlyje sprendžiami priimant krovinius į sandėlius, išsiunčiant krovinius ir prižiūrint tuos krovinius sandėlyje.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1854 žodžiai)
  • Agnė
  • Sandėlių logistika
    10 - 8 balsai (-ų)
Sandėlių logistika. (2015 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliu-logistika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:42
×