Sandėlių reikšmė logistikos sistemoje referatas


Įvadas. Sandėliavimas. Skirtumai tarp PC ir sandėlių. Strateginiai ir operatyviniai sandėliavimo sprendimai. Sąvokos kilmė ir sandėliavimo reikšmė. Sandėlių vaidmuo „Stūmimo“ ir „Traukimo“ sistemose. Sandėlių naudojimo būdai. Sandėlių tipai. Bendrojo naudojimo ir privačių sandėlių lyginimas. Pagrindinės sandėlio funkcijos ir uždaviniai. Sandėliuojant realizuojamos funkcijos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Neatskiriama logistikos sistemos dalis yra sandėliavimas. Jis suprantamas kaip prekių priėmimas ir saugojimas sandėlyje. Dažnai reikia ypatingų sandėliavimo sąlygų. Sandėliai gali būti bendro naudojimo arba privatūs. Tai pasirenka pati įmonė, kokiu būdu jai saugoti savo prekes ar žaliavas. Sandėliavimo funkcijos leidžia užtikrinti produkcijos proceso nenutrūkstamumą. Be to, prekės yra priimamos, tada perduodamos į sandėlius, iš jų vyksta atranka ir galiausiai jos išsiunčiamos gavėjui. Taigi, sandėliavimas užima svarbią vietą logistikoje bei yra tarpinė grandis tarp gamintojo ir vartotojo.

Tikslas: Išsiaiškinti sandėlių reikšmę logistikos sistemoje

Sandėliavimas yra viena iš logistikos sistemos sudėtinių dalių. Žaliavos, komplektuojamos dalys, gatava produkcija yra saugoma įvairiose grandinės gavyba-gamyba-vartotojas vietose.

Sandėlis yra viena iš esminių logistinės sistemos elementų, nes jų poreikis yra jaučiamas visuose materialiojo srauto judėjimo etapuose.

1.1 Skirtumai tarp PC ir sandėlių

1.2 Strateginiai ir operatyviniai sandėliavimo sprendimai

Operatyviniai sprendimai yra susiję su kasdieninių operacijų valdymu ir kontrole.

1.3 Sąvokos kilmė ir sandėliavimo reikšmė

3) įsigyjant atsargas dideliais kiekiais suteikiama nuolaida;

7) užtikrina mažiausius įmanomas bendrąsias logistikos sąnaudas, kurios reikalingos atitinkamam klientų aptarnavimo lygiui sukurti;

10) saugomos atliekos (reversinės logistikos elementas).

1.4 Sandėlių vaidmuo „stūmimo“ ir „traukimo“ sistemose

Tradicinė paskirstymo sistema remiasi „stūmimo“ principu. Gaminama atsižvelgiant į gamybos pajėgumus ir galimybes, o vėliau prekės yra „stumiamos“ paskirstymo kanalu. jeigu pasiūla, kurią diktuoja gamyba, viršija paklausą, prekės sandėliuojamos ir laukiama paklausos padidėjimo, kad būtų galima realizuoti prekes. Šiuo atveju sandėlis yra tarsi atsarginis „rezervuaras“, kur „suteka“ perteklinės prekės. „Traukimo“ paskirstymo sistemoje prekė „nelaukia“, kol ją nupirks. Prekę iš gamintojo ar pardavėjo „ištraukia“ paklausa. Gamyba yra paremta paklausos stebėjimu ir prognoze, todėl sandėliuose prekės neužsiguli ir vyksta nuolatinė atsargų kaita.

• Konsolidavimas. Smulkios siuntos iš gamyklų yra jungiamos į didelę siuntą, skirtą klientui.

Namų apyvokos reikmenų sandėliuose pagal laikiną sutartį arba iki pareikalavimo saugoma privačioji nuosavybė. Yra kelios pasirinkimo galimybės saugant daiktus tokiuose sandėliuose. Vieta jų - daiktai sudedami į bendrojo naudojimo sandėlį ir saugomi sutartą laiką. kita sandėliavimo rūšis - privačios patalpos arba rūsiai. Trečioji - konteineriai, į kuriuos sukraunami kliento daiktai.

1.6.1 Bendrojo naudojimo ir privačių sandėlių lyginimas

Jei įmonės atliekamos operacijos ir veikla priklauso nuo sezono, bendrojo naudojimo sandėliai leidžia klientui pagal susitarimą naudoti tiek patalpų, koks yra tuo metu poreikis. Privačių sandėlių plotas yra fiksuotas. Svarbūs sezono poreikiai, sezoninė gamyba, sezoninė prekyba ir kt., tačiau svarbiausia tai, kad bendrojo naudojimo sandėliuose paslaugų kainos kinta ir skiriasi, atsižvelgiant į apimtį (tūrį, masę). Paprastai kompanijos planuoja eksploatuoti sandėlius 20-40 metų laikotarpiui. Investuojant į privačius sandėlius, atsiranda tam tikra rizika, kad statiniai bei įranga ir jų naudojimas labai priklausys nuo technologinių procesų arba su verslu susijusių pokyčių.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Deima
  • Sandėlių reikšmė logistikos sistemoje referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Sandėlių reikšmė logistikos sistemoje referatas. (2016 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliu-reiksme-logistikos-sistemoje-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 15 d. 15:40
×