Sandėlių rūšys ir įrengimas


Įvadas. Logistikos centrų rinkos apžvalga. Sandėlių rūšys Lietuvoje. Sandėlių tipai. Sandėliavimo sistemos. Stelažų rūšys. Sandėlių automatizavimas. Tarpstelažinės gabenimo sistemos. Naujų logistikos centrų plėtros galimybės. Literatūra.

•Vidutiniai – nuo 7 iki 25 metrų;•Aukšti – nuo 25 iki 40 metrų.

Dažnai naudojamas skirtingas sandėliavimo sistemos apibrėžimas. Literatūroje, taip pat ir praktikoje, vyrauja skirtingi samprotavimai apie sandėliavimo sistemas. Dažniausiai galima sutikti tokias nuomones:

sandėliavimo sistema yra tapati sandėliavimo rūšiai ( sistemingas ir chaotiškas sandėliavimas);

Šaltinis : Židonis Ž. Verslo logistika. Vilnius, Vilniaus vadybos kolegija, 2002.

Pagal šį laikymo būdą padėklai su kroviniais yra dedami šalia vienas kito. Tam tikslui yra įrengtos didelio ilgio traversos.

Naudojant aukštus padėklų stelažus, kroviniai yra laikomi chaotiškai - laisvai pasirenkamos laikymo vietos. Sandėliai valdomi kompiuteriu.

Perstumiamų stelažų sandėlis. Tai toks būdas, kai prie padėklų arba stelažų su lentynomis pagrindo yra tvirtinami vežimėliai, kurie kartu su stelažu juda nukreipiamaisiais bėgiais. Pavara gali būti rankinė arba mechaninė. Šie stelažai priklauso dinaminiam sandėliavimo būdui ir neužima daug vietos. Patogūs yra todėl, kad vienu metu iš jų galima išimti įvairų krovinių kiekį. Paėmus iš stelažo priekio krovinius, norint paimti kitą krovinį, stelažą būtina perstumti.

Besisukančių stelažų sandėlis. Tai taip pat dinaminis būdas, kuris būna:

Toks laikymo būdas paprastai naudojamas dviejose sandėlio sekcijose, kurios jungia vieną šalia kito įrengtus atskirus stelažus. Lentynų arba padėk1ų stelažai yra įrengiami ant bėgių. Dedant arba išimant iš stelažų krovinius, jie būna stacionarūs. Norint paimti iš stelažo kitą krovinį, stelažą reikia perstumti. Tokiu būdu visi stelažai gali būti perstumti per abi sandėlio sekcijas.

Besisukantys stelažai, kurie dirba pagal vertikalų principą, iš fasadinės pusės yra aprūpinti keltuvais.

Atsižvelgus į krovinių matmenis, formą ir svorį, tarp stelažų naudojamos įvairios gabenimo sistemos:

atraminiai ritinėliai – sunkiems ant padėklų sudėtiems kroviniams arba indams su lygiu dugnu sudėti. Horizontalus krovinių paskirstymo mechanizmas turi elektros variklio pavarą;

grindys su atidengtomis sijomis -lengvai slystantiems kroviniams arba vidutinio svorio kroviniams su ritinėliais arba slydimo įrenginiais.

  • Microsoft Word 493 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (5220 žodžiai)
  • Kolegija
  • Gerda
  • Sandėlių rūšys ir įrengimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Sandėlių rūšys ir įrengimas. (2015 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliu-rusys-ir-irengimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 07:20
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo