Sąndėlių rūšys ir jų įrengimas kursinis darbas


Įvadas. Sandelių rūšys. Priklausomybės požymis. Santykių su rinka požymis. Centralizavimo laipsnio požymis. Reikšmės požymis. Pridėtinės vertės sudarymo proceso požymis. Sandėliuojamų krovinių požymis. Įrenginių požymis. Pastato konstrukcijų požymis. Automatizavimo laipsnio požymis. Atsparumo ugniai požymis. Veiklos pobūdžio požymis. Atsargų reikiamos temperatūros požymis. Aukščio požymis. Sandėlių įrengimas. Krovimo-transportavimo įranga. Laikymo įranga. Išvados. Literatūra. Priedai. Priedas Nr.

Temos aktualumas. Šiandien visos stambios ir kai-kuriuos vidutinės ir mažos įmonės turi sandėlį ar sandėlius. Kiekvienas sandėlis privalo būti tinkamai įrengtas, nes tai didina darbo našumą. Sandėliai skiriasi pagal įrengimą ir paskirtį. Pavyzdžiui sandėliui, kur saugomi tik kanceliarija nereikia ypatingai didelės patalpos ir užtenka patogių lentynų su patogią etikečių sistemą, t.y. mažam sandėliui nereikalingas automatizavimas, jis gali būti rankų darbo. O parduotuvių tinklui prekių saugojimo sandėliui reikalingas didžiulis pastatas, visiškai kitokios lentynos, autokrautuvai, autokeltuvai, įvairus skaneriai ir t.t., kuo didesnis sandėlis tuo labiau jis turi būti automatizuotas.

Darbo objektas: sandėlių rūšys ir jų įrengimas.

Darbo tikslai: Išnagrinėti ir aprašyti sandėlių rūsius ir jų įrengimus.

Darbo uždaviniai:

Išanalizuoti sandėlių rūšys;

Išanalizuoti sandėlių įrengimą.

Tyrimo metodai: Literatūros šaltinių analizė.

Sandėliai būna įvairių rūšių, taip yra todėl kad sandėliai atlieka įvairias funkcijas, turi skirtingas strategijos kryptis, paskirtis ir t.t.

Sandėlis gali būti nuosavas, t.y. priklausantis įmonei ar nuomojamas. Nuosavą sandėlį dažniausia turi stambios įmonės, kurioms nuomotis jau neapsimoka, t.y. kai nuomos kaštai potencialiai yra didesnės nei sandėlio įsigijimas.

Sandėliai būna aprūpinimo ar realizavimo. Aprūpinimo sandėlis reikalingas gamybiniai įmonei, tam kad gamybą aprūpinti žaliavomis, įrankiais ir detalėmis. Aprūpinimo sandėliuojami daiktai neparduodami, nebent jau nebereikalingi gamyboje. Realizavimo sandėliuose sandėliuojama produkcija paruošta pardavimui.

Sandėliai būna centralizuoti, mišrus ir decentralizuoti. Centralizuotose sandėliuose patalpintos visos įmonei reikalingos atsargos. Pavyzdžiui interneto parduotuvė turi vieną sandėlį, kur sandėliuojamos visos prekės. Decentralizuoti sandėliai būdingi gamybos įmonėms, pavyzdžiui medžiagų arba furnitūros sandėliai siuvimo fabrike.

Pagrindinis sandėlis arba šalutinis sandėlis. Kartais gamyboje arba prekyboje nepatogų kai kurios rūšies prekės ar detalės sandėliuoti pagrindiniame sandėlyje pavyzdžiui dėl gamybinės linijos išdėstymo arba patogaus prekių pristatymo.

Didėles pridėtinės vertės ir nedidėles pridėtinės vertes sandėliai. Sandėliai skirstosi pagal tai kokią pridėtinę reikšmę sudaro įmonei. Jei pavyzdžiui įmonė tai kurjerių tarnyba – sandėliai, kur perskirstomi siuntiniai sudaro labai didelę pridėtinę vertę, nes sandėliai yra viena iš pagrindinių verslo grandžių. O dideliame viešbutyje, sandėlis su buitine chemija sudaro labai nežymią pridėtinę vertę.

  • Logistika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 893 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (2045 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marija
  • Sąndėlių rūšys ir jų įrengimas kursinis darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Sąndėlių rūšys ir jų įrengimas kursinis darbas. (2015 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliu-rusys-ir-ju-irengimas-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:17
×