Sandėlių vietų parinkimo ir sandėlio plano analizė


Įžanga. Strateginiai sandėliavimo sprendimai. Sandėlių skaičius ir dydis. Vietovės analizė. Sandėlio vidaus planas. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.

Šiame savarankiškame darbe mes sužinosime ir išmoksime, kaip parinkti sandėlio statymo vietą, kokią įtaką turi jo buvimo vieta tiek ekonomiškai, tiek geografiškai. Išmoksime pagal iškeltus kriterijus vertinti sandėlio pajėgumus, kaip pasakyti, jo apyvartą. Išmoksime planuoti sandėlio vidaus ,,eismą‘‘, sužinosime kur ir kokius krovinius reikia sandėliuoti sandėlyje. Taip pat susipažinsime su strateginiais sandėliavimo sprendimais ir išmoksime apskaičiuoti ir pamatuoti mums reikalingo sandėlio dydį ir sužinoti kokio skaičiaus sandėlių mums reikės, mūsų sandėliuojamai produkcijai.

Ar sandėliavimo funkcijos turėtų būti ,,antrinės“, t.y. perduotos trečiajai šaliai sutartimi?

Vietovės parinkimas gali būti vertinamas iš makro ir mikro perspektyvų. Makro perspektyva susijusi su klausimu, kur geografiniu požiūriu įkurti sandėlius, kad pagerėtų aprūpinimas medžiagomis bei įmonės produktų pristatymas rinkai. Mikro perspektyva – tai veiksniai, kurie nurodo konkrečias didesnių geografinių zonų vietoves.

Paskutinis makro požiūris yra ekonominės geografijos specialistų teorijų derinys. Daugelis šių teorijų yra paremtos atstumu ir kaštų įvertinimu. Rekomenduojama realizuoti strategiją, paremta kaštų mažinimu. Modelyje daroma prielaida, kad rinkos kaina ir gamybos kaštai turi būti identiški kiekvienai gamybos vietai.

Geografiniai regionai įveriami pagal kriterijus ir nustatomi keli potencialūs regionai.

Sandėliavimo modeliai- yra dviejų rūšių: išorės ir vidaus išdėstymo. Išoriniai išdėstymo modeliai tiria klausimą, kur įrengti sandėlius, o vidaus modeliai nagrinėja sandėlio vidaus planavimą.

Priderinti modeliai- realistiški, tačiau ir sudėtingiausi vietos nustatymo modeliai. Šiuose modeliuose turi būti įvertintos fiksuotos ir kintamos išlaidos.

Kad ir kokį planavimą firma pasirinktų , itin svarbu, kad visa įmanoma erdvė būtų kaip galima geriau ir efektyviau išnaudota. Gera erdvės naudojimo praktika prasideda nuo plano, sudarant optimalią erdvės naudojimo ir darbo efektyvumo pusiausvyrą. Egzistuoja keletas tinkančių visų rūšių firmos kriterijų:

Kur įmanoma, naudotis aukštuminis sandėliavimas.

Mažą paklausą turintys gaminiai yra dedami toliau nuo išsiuntimo zonos.

Praėjimai yra projektuojami taip, kad būtų galima užtikrinti efektyvesnį gaminių judėjimą sandėlyje.

Šiame savarankiškame darbe mes sužinojome ir išmokome, kaip parinkti sandėlio statymo vietą, kokią įtaką turi jo buvimo vieta tiek ekonomiškai, tiek geografiškai. Išmokome pagal iškeltus kriterijus vertinti sandėlio pajėgumus, jo apyvartą. Išmokome planuoti sandėlio vidaus ,,eismą‘‘, sužinojome kur ir kokius krovinius reikia sandėliuoti sandėlyje. Taip pat susipažinome su strateginiais sandėliavimo sprendimais ir išmokome apskaičiuoti ir pamatuoti mums reikalingo sandėlio dydį ir sužinoti kokio skaičiaus sandėlių mums reikės, mūsų sandėliuojamai produkcijai.

  • Logistika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 215 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2510 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernest
  • Sandėlių vietų parinkimo ir sandėlio plano analizė
    10 - 9 balsai (-ų)
Sandėlių vietų parinkimo ir sandėlio plano analizė. (2015 m. Rugsėjo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandeliu-vietu-parinkimo-ir-sandelio-plano-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:11
×