Sandorio formos


Sandorio formos. Sandorio samprata. Sandorio subjektai. Sandorių rūšys pagal sudarymo būdą. Sandorių rūšys pagal nurodytą sandoryje tikslą. Sandorių rūšys pagal nurodytas sąlygas. Sandoriai yra skirstomi pagal asmenų skaičių. Sandorių forma. Žodinė forma. Notarinė forma. Sandorio sudarymo vieta. Sutarties sudarymą apima dvi. stadijos. Sandorių sudarymo tvarka. Išvados.

Sandorio subjektai yra asmenys, kurie gali sudaryti sandorį - yra veiksnūs. Už nepilnamečių neturinčių 14 metų sandorius sudaro jų tėvai ar globėjai, juridinio asmens vardu sandorius sudaro įgalioti asmenys, neveiksnių vardu sandorius sudaro jų globėjai. Pagrindine sandorio funkcija yra – privačių santykių sureguliavimas ir prireikus gynimas įstatymų pagalba.

Kauzaliniai - nurodomas tiesioginis teisinis tikslas, kurio siekia šalys, sudarydamos sandorį, teisinis pagrindas nustatomas pagal sandorio turinį arba pagal konkretaus sandorio tipą; Abstraktūs - nenurodytas jų pagrindas, iš tokio sandorio negalima numatyti, kokio teisinio tikslo siekiama jį sudarant.

Įprastiniai – paprasti, nenurodyta jokių sąlyginių aplinkybių; Sąlyginiai – nurodomos papildomos sąlygos.

Vienašaliai – jiems sudaryti, pakanka vienai šaliai išreikšti savo valią pvz. testamento sudarymas. Galimybę sudaryti vienašalius sandorius galima nustatyti ir šalių susitarimu. Sudarydamas vienašalį sandorį įsipareigoja tik jį sudaręs asmuo t.y. atsiranda pareigos sudariusiam asmeniui, kito asmens įpareigoti negalima.

Dvišaliai – sudaromi esant dviejų šalių priešingai suderintai valiai. Abi sandorio šalys turi skirtingus tikslus pvz. viena nori įgyti daiktą, o kita gauti pinigų. Tokius sandorius gali sudaryti ne tik du bet ir daugiau asmenų pvz. daiktą parduoda keli bendraturčiai, o pirkėjas yra vienas asmuo.

Daugiašaliai – sudaro tris ir daugiau asmenų. Tokia šalių veiklą yra nukreipta į vieną bendrą tikslą pvz. jungtinės veiklos sutartis, kurios metu šalys sujungia savo turtą, žinias tam, kad siekti bendro tikslo.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 73 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (766 žodžiai)
  • Aurimas
  • Sandorio formos
    10 - 4 balsai (-ų)
Sandorio formos. (2014 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandorio-formos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 12:32
×