Sandorių negaliojimas Lietuvos aukščiausiojo teismo pavyzdžiu


Sandorių negaliojimo problemos. Niekiniai sandoriai. Sandorių negaliojimo problemos konspektai. Sandorio negaliojimas. Nugincijami sandoriai. Sandorių negaliojimo pagrindai. Niekiniai ir nugincijami sandoriai. Sandorio negaliojimo pagrindai. Sandoriu uždaviniai. Sandorių temos uždavinys.

Įvadas. Teisės studijų programos diplomanto profesinės kompetencijos sandorio teisinio reglamentavimo ypatumai sandorio samprata: šalys, turinys, forma. Sandorių sudarymo vieta, tvarka ir teisinė registracija. Sandorių rūšys. Sandorių galiojimas ir negaliojimas. Niekiniai ir nuginčijami sandoriai. Sandorio negaliojimo padariniai. Sandorių negaliojimo problematika lietuvos aukščiausio teismo pavyzdžiu tyrimo organizavimas. Sandorių praktikinių problemų priežastys ir pagrįstumas. Išvados. Rekomendacijos. Literatūra.

Dauguma teisės šaltinių sandorį apibūdina kaip vieną iš seniausių teisinių konstrukcijų. Jo gyvavimo laikotarpis skaičiuojamas jau net tūkstantmečiais, kadangi žmonės sandorio pagrindu reguliavo labai skirtingus visuomeninius santykius. Sandoriai yra asmenų dalyvavimo civilinėje apyvartoje forma, kartu ir aktyviausia bei veiksmingiausia jų saviraiškos priemonė (civilinė teisė, bendroji dalis, 2008 m. ).

Bėgant laikui civilinė teisinė apyvarta užėmė vis svarbesnę vietą žmonių ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir politikos, ekonomikos ir kultūros srityse. Žmonių tarpusavio santykiuose neabejotinai pirmą ir svarbiausią vietą užima teisės institutas. Vienas iš tokių yra sandorių institutas, kurį sudaro sistema civilinės teisės normų, nustatančių sandorių sąvoką, jų sudarymo tvarką ir formas, jų teisinį turinį, negaliojančių sandorių pagrindus ir teisinius padarinius. Šis institutas tradiciškai skirstomas į dvi dalis — bendrąją ir specialiąją (civilinė teisė, bendroji dalis, 2008 m. ). Bendrosios normos taikomos visiems civiliniams sandoriams ( lietuvos respublikos civilinio kodekso (vėliau ck) 63 — 96 str. ), o specialiosios — atskiroms sutarčių prievolių rūšims, konkretiems sandoriams. Visa tai reguliuoja ck šeštoji knyga.

Darbe atskleisti teoriniai sandorių reglamentavimo principai, bei praktikoje kylantys sandorių negaliojimo priežasčių ypatumai.

Tyrimo probleminis klausimas — kokios priežastys lėmė sandorių negaliojimą lietuvos aukščiausiojo teismo praktikoje?

Darbo objektas — sandoriai. Darbo tikslas — atskleisti sandorių negaliojimo aspektus, nustatant priežastis. Darbo uždaviniai. Atskleisti sandorių teisinio reglamentavimo ypatumus. Išnagrinėti sandorių negaliojimo instituto paskirtį. Išanalizuoti negaliojančių sandorių priežastis lietuvos aukščiausiojo teismo pavyzdžiu. Darbo metodai: literatūros šaltinių analizė. Pirminių duomenų sisteminimas. Lyginamoji analizė. Praktinė šio tyrimo reikšmė yra ta, kad tyrimo rezultatai parodo keletą iš daugelio pagrindinių sandorio negaliojimo priežasčių ir jų pagrįstumą, juos apibendrinant ir išanalizavus galima pateikti teismams išvadas ir tuo pačiu civilinių santykių dalyviams teisėtai grįsti savo lūkesčius.

  • Microsoft Word 83 KB
  • 2012 m.
  • 49 puslapiai (15910 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jore
  • Sandorių negaliojimas Lietuvos aukščiausiojo teismo pavyzdžiu
    10 - 1 balsai (-ų)
Sandorių negaliojimas Lietuvos aukščiausiojo teismo pavyzdžiu. (2012 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/sandoriu-negaliojimas-lietuvos-auksciausiojo-teismo-pavyzdziu.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 13:42
×