Sanglaudos fondas


Sanglaudos fondo projektai referatas. Es sanglaudos politika kursinis. Sanglaudos fondas lietuvoje.

Įvadas. Mastrichto sutarties prielaidos. Sanglaudos fondas – es struktūrinės politikos priemonė. Sanglaudos fondo paramos teikimas lietuvoje. Sanglaudos fondo paramos tinkamumas ir paskirstymas. Transporto plėtros politika. Aplinkos apsaugos politika. Politikų debatai apie sanglaudos fondo lėšų įsisavinimą lietuvoje. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Lietuvai tapus europos sąjungos šalimi nare ispa fondą pakeitė sanglaudos fondas. Pirmosios prielaidos sukurti sanglaudos fondą sudarytos 1993 m. Lapkričio d. , įsigaliojus europos sąjungos (mastrichto) sutarčiai. Kaip numatyta šios sutarties xiv skyriuje ekonominė ir socialinė sanglauda yra teigiama, kad bendrija per europos sąjungos (toliau – es) struktūrinius fondus (europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (toliau – žūogf) orientavimo skyrių, europos socialinį fondą (toliau – esf), europos regioninės plėtros fondą (toliau – erpf), žuvininkystės orientavimo finansinę priemonę (toliau – žofp)), europos investicijų banką (toliau – eib) ir kitas esamas finansų įstaigas stiprina ekonominę ir socialinę sanglaudą, siekdama sumažinti įvairių regionų išsivystymo lygio skirtumus. Fondo lėšomis finansuojami transporto ir aplinkosaugos infrastruktūros plėtros projektai. Parama skiriama iš anksto su europos komisija suderintiems atskiriems projektams, atitinkantiems ilgalaikius Lietuvos tikslus bei es politikos gaires transporto plėtros ir aplinkos apsaugos srityse.

Iš sanglaudos fondo finansuojami ne mažesni kaip 10 mln. Eurų vertės investiciniai projektai, gali būti padengiama ne daugiau kaip 80 - 85% projekto vertės, lėšos transporto ir aplinkos apsaugos sektoriams turi būti paskirstytos lygiomis dalimis. Sanglaudos fondas finansuoja aplinkos ir transporto infrastruktūros projektus, projektų grupes ar techniškai ir finansiškai nepriklausomas projektų dalis, taip pat remia technines paramos priemones, kurios apima projektų techninį parengimą, projektų įvertinimą, priežiūrą bei stebėseną. Sprendimą finansuoti projektus iš sanglaudos fondo, gavusi kokybiškai užpildytą, nustatytos formos ir pilnos komplektacijos paraišką, priima europos komisija. Europos komisija yra patvirtinusi sanglaudos fondo paramą 14 projektų (8 transporto ir aplinkos apsaugos sektoriuose), kurių paraiškos europos komisijai buvo pateiktos 2004 m. 2005 m. Europos komisijai pateiktos dviejų transporto ir trijų aplinkos apsaugos investicinių projektų paraiškos paramai iš sanglaudos fondo gauti. Šiuo metu europos komisijai pateiktos transporto investicinių projektų paraiškos visai galimai sanglaudos fondo paramai, 2004-2006 m. Skirtai Lietuvos transporto infrastruktūrai atnaujinti.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (4898 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Sanglaudos fondas
    10 - 1 balsai (-ų)
Sanglaudos fondas. (2011 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/sanglaudos-fondas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 19:27
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo