Santuoka ir šeimos kūrimo reikšmė


Santuoka ir šeimos kūrimo reikšmė.


Šeimos kūrimas ‒ tai yra antrasis etapas po santuokos, nes susituokus iškyla nauji klausimai ir problemos kaip ir kas bus toliau. Pirmiausia norint pradėti kurti šeima reikia dar karteli apgalvoti ar aš tikrai noriu būti su šiuo žmogum visą gyvenimą ir su juo kurti savo ateitį ir šeimą.

Nusprendus, kad tikrai esi pasiruoštas kurti su savo išsirinktu asmeniu nereikia iš kart galvoti apie vaikus, bet apie tai ką tam vaikui tu ir tavo išrinktasis pasiūlysit. Pavyzdžiui reikėtų susirasti pastovų darbą ir gerą būstą, nes finansinis tvirtumas stiprina šeimos stiprybę bei mažina kivirčų ar nesutarimų kiekį. Bet materialūs dalykai nėra pagrindinis rodiklis.

Lietuvoje nuo seno buvo laikomasi šeimos kūrimo tradicijų. Šeima pirmiausia buvo darbinis ūkinis vienetas, o vedybos nebuvo traktuojamos kaip savitiksle vertybe. Materialinis santuokos sudarymo pagrindas galiojo dėl būtinybes perduoti kilnojamąjį turtą ir žemę ateinančioms kartoms. Socialinių normų nesilaikymas pažeisdavo nepertraukiamą žemės ir pinigų cirkuliaciją ir buvo nepageidaujamas. Tad normų buvo paisoma, tikintis, kad nepakitusio vedybų ir šeimyninio gyvenimo modelio perėmimas iš kartos i kartą yra laimes garantas visiems šeimos nariams.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (715 žodžiai)
  • Diana
  • Santuoka ir šeimos kūrimo reikšmė
    10 - 5 balsai (-ų)
Santuoka ir šeimos kūrimo reikšmė. (2016 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuoka-ir-seimos-kurimo-reiksme.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 01:15
×