Santuoka. Santuokos sudarymo ir nutraukimo tvarka


Santuokos sudarymas. Santuokos sudarymo salygos referatas. Santuokos nutraukimas referatas. Aplinkybes naikinancios santuokos negaliojima. Santuokos sudarymo sąlygos ir tvarka. Įstatų pavyzdys. Santuokos sudarymo kursinis. Santuokos sudarymo sutartys referatas. Santuoka referatas. Santuokos sudarymo sąlygos.

Įvadas. Sužadėtuvės. Santuoka. Santuokos sudarymas ir sudarymo sąlygos. Santuokos registravimas. Prašymo įregistruoti santuoką viešas skelbimas. Santuokos sudarymo sąlygų įvykdymo patvirtinimas. Asmenų, norinčių susituokti, sveikatos tikrinimas. Prašymas dėl kliūčių sudaryti santuoką. Santuokos sudarymas bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka. Santuokos teisinės pasekmės. Sutuoktinių lygiateisiškumas. Pareiga vienas kitą remti. Sutuoktinių teisnumas ir veiksnumas. Sutuoktinių pareigos vaikams. Laikinas sutuoktinio turtinių teisių apribojimas. Santuokos negaliojimas. Santuokos pripažinimo negaliojančia pagrindai ir tvarka. Aplinkybės, naikinančios santuokos negaliojimą. Santuokos nutraukimas. Santuokos nutraukimo atvejai. Santuokos nutraukimo tvarka. Prašymo nagrinėjimas. Literatūros sąrašas.

Pastarojo laikmečio tyrimai parodė, kad šeima nėra nekintantis visuomeninis reiškinys. Jį sąlygoja laikas, politinė visuomeninė santvarka, materialinė ir dvasinė aplinka. Įvairūs pokyčiai atskleidžia ne tik visuomenės reakcją į pasikeitusią ūkinę ir socialinę tvarką, bet ir kultūrinius lūkesčius, kuriuos žmonės sieja su santuoka ir šeima, kaitą. Šeimos kaip sąvokos supratimas taip pat įgyja įvairias prasmes.

šeima – tai pagrindinis atsparos taškas, į kurį remiasi mūsų tauta ir net valstybė. Šeima turi būti toji institucja, kuri žmogų pašaukia ne tik gyvenimui, bet sukuria būtinas sąlygas, paruošia aplinką normaliam ir tvarkingam jo psichofiziniam išsivystymui.

šeima – esminis visuomenės gėris, kylantis iš žmogaus prigimties ir grindžiamas savanorišku vyro ir moters santuokiniu pasižadėjimu skirti savo gyvenimą šeiminiams santykiams kurti, užtikrinantis šeimos narių – vyro ir moters, vaikų bei visų kartų gerovę ir sveikos visuomenės raidą, tautos bei valstybės gyvybingumą ir kūrybingumą.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (3568 žodžiai)
  • Universitetas
  • R
  • Santuoka. Santuokos sudarymo ir nutraukimo tvarka
    10 - 1 balsai (-ų)
Santuoka. Santuokos sudarymo ir nutraukimo tvarka. (2010 m. Lapkričio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuoka-santuokos-sudarymo-ir-nutraukimo-tvarka.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 07 d. 22:44
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo