Santuokos instituto raida Lietuvos tesėje


Įvadas. Santuokos samprata ir jos istorija. Santuokos įstaymai Lietuvoje iki 1969 m. Civilinės metrikacijos instrukcijos Lietuvoje iki 1969 m. Santuokos reikšmė ir samprata. Santuokos reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje. Santuokos aiškinimo teorijos. Susitarimas tuoktis ir jo teisiniai padariniai. Santuokos sudarymo sąlygos. Santuokos sudarymo sąlygų samprata ir teisinė reikšmė. Santuokos savanoriškumas. Santuokos amžius. Santuokos sudarymo tvarka. Santuokos registracijos teisinė reikšmė. Santuokos registracija civilinės metrikacijos įstaigose. Santuokos registracija bažnyčios nustatyta tvarka. Santuokos teisiniai padariniai. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas.

Aukščiausiasis teismas formuoja vienodą teismų praktiką. Jis taip pat analizuoja teismų praktiką įstatymų taikymo klausimais, susipažindamas su apygardų teismų ir Apeliacinio teismo darbu, konsultuoja teisėjus bendraisiais įstatymų taikymo klausimais.

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme yra sudaromas teisėjų senatas – kolegiali teisėjų institucija, turinti savarankišką įstatymo nustatytą kompetenciją. Į jo sudėtį įeina Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, skyrių pirmininkai, taip pat po septynis Civilinių bylų skyriaus ir didesnį Aukščiausiojo Teismo teisėjo darbo stažą turinčius Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjus. Kiti šio teismo teisėjai taip pat gali dalyvauti Senato posėdžiuose su patariamojo balso teise. Dalyvauti posėdžiuose suteikiama galimybė taip pat ir kitų teismų pirmininkams, jų pavaduotojams, skyrių pirmininkams ir kitiems teisėjams.

Šiuo metu Lietuvoje veikia tik specializuoti administraciniai teismai. Tačiau, esant reikalui, gali būti įsteigti ir kiti specializuoti teismai darbo, šeimos ar kitokioms byloms nagrinėti. Lietuvos administracinių teismų sistemą sudaro:

Kiekvienos apygardos administracinio teismo veiklos teritorija sutampa su atitinkamos bendrosios kompetencijos apygardos teismo veiklos teritorija, o Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas veikia visos respublikos teritorijoje.

Apygardos teismams gali būti pavestos ir kitokios bylos.

Apygardos administracinis teismas yra pirmoji instancija byloms, nurodytoms Administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str.

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas yra išskirtinė instancija, be konstitucinio teisėtumo užtikrinimo funkcijos atliekanti dar ir kitas funkcijas:

Pagal šias funkcijas galima spręsti, kad Konstitucinis Teismas yra ne tik teisminė institucija, bet ir politinio proceso dalyvis – jis politinius konfliktus sprendžia teisinėmis formomis, kitaip tariant juos juridizuoja.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 36 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3817 žodžiai)
  • Daiva
  • Santuokos instituto raida Lietuvos tesėje
    10 - 4 balsai (-ų)
Santuokos instituto raida Lietuvos tesėje. (2015 m. Gegužės 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuokos-instituto-raida-lietuvos-teseje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:33
×