Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių sutarimu


Įvadas. Privalumai. Santuokos nutraukimo sąlygos. Nuo santuokos sudarymo yra praėję daugiau nei vieneri metai. Abu sutuoktiniai yra sudarę sutartį dėl santuokos nutraukimo pasekmių (turto padalijimo Vaikų išlaikymo ir pan. Turto, esančio bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe, padalijimas . Sutuoktinių tarpusavio išlaikymas. Jeigu sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų, – su kuriuo iš tėvų nutraukus šią santuoką jie Lieka gyventi . Nepilnamečių vaikų išlaikymas. Abu sutuoktiniai yra visiškai veiksnūs. Prašymo rašymas nutraukti santuoką. Santuokos nutraukimo tvarka. Nagrinėdamas santuokos nutraukimo bylą, teismas imasi priemonių sutuoktiniams sutaikyti. Apie susitaikymą šalys praneša teismui. Santuokos nutraukimas užsienio valstybėje. Dokumentai, reikalingi nusprendus nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutarimu. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai.


2.1.

2.5. Jeigu sutuoktiniai turi nepilnamečių vaikų, – su kuriuo iš tėvų nutraukus šių  santuoką jie lieka gyventi (CK 3.169 str. ).

5.Nagrinėdamas santuokos nutraukimo bylą, teismas imasi priemonių sutuoktiniams sutaikyti (CK. 3.54 str.)

Santuokos nutraukimo pagrindus užsienio valstybėje nustato konkrečios užsienio valstybės teisė. Jeigu santuoka nutraukta užsienio valstybėje, apie tai būtina informuoti Lietuvos Respubliką, kad buvę sutuoktiniai ir Lietuvoje būtų laikomi išsituokusiais. Norint informuoti apie

užsienyje nutrauktą santuoką, reikia kreiptis į gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės

metrikacijos įstaigą (jeigu informavimo metu asmuo negyvena Lietuvoje, – į paskutinės jo gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje civilinės metrikacijos įstaigą arba į Vilniaus miesto civilinės metrikacijos įstaigą) ir pateikti tinkamai įformintą įsiteisėjusį užsienio valstybės teismo sprendimą nutraukti santuoką arba užsienio valstybėje išduotą ištuokos liudijimą.

7. Dokumentai, reikalingi nusprendus nutraukti santuoką abiejų sutuoktinių bendru sutarimu:

Nuspręsti, su kuriuo iš tėvų gyvens nepilnamečiai vaikai, išlaikymo dydis ir būdas;

Tvirtai apsisprendus, parašius prašymą ir pateikus reikiamus dokumentus teismui dėl skyrybų, sutuoktiniai yra išskiriami.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3880 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dovilė
  • Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių sutarimu
    10 - 1 balsai (-ų)
Santuokos nutraukimas abiejų sutuoktinių sutarimu. (2017 m. Gruodžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuokos-nutraukimas-abieju-sutuoktiniu-sutarimu.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 02:49
×