Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės


Santuokos nutraukimas referatas. Skyrybos dėl sutuoktinio kaltės. Santuokos nutraukimas kursinis darbas. Santuokos nutraukimas del sutuoktinio kaltes kursinis darbas. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės word. Santuokos pasibaigimas. Santuokos nutraukimas del sutuoktinio kaltes priezastys. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu pavyzdys. Santuokos nutraukimas dėl vieno iš sutuoktinių kaltės. Referatas apie santuokos nutraukimo teisines pasekmes.

Įvadas. Santuokos nutraukimo padrindai. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės sąlygos. Santuokos nutraukimo dėl sutuoktinio kaltės teisinės pasėkmės. Išvados. Literatūra.

Šiandien ši tema yra ytin aktuali, atsižvelgiant į nutrauktų santuokų skaičiaus augimą Lietuvoje bei pasaulyje, taip pat atsirandant naujiems sutuoktinių tarpusavio santykiams, reguliuojamiems vedybinės sutarties. Be to, teisininkai profesionalai, dirbdami kasdienį savo darbą, vis dažniau priversti narplioti meilės, turto, neapykantos, skriaudų mazgą, į kurį mūsų gyvenimus įtraukia vis greitėjantis gyvenimo tempas, atradimai, praradimai bei rizika.

Santuokos nutraukimas yra pakankamai sudėtingas procesas tiek psichologine, tiek teisine prasme, sukeliantis tiek teisinių, tiek finansinių, tiek moralinių padarinių. Santuokos nutraukimą teisiniu aspektu detaliai reglamentuoja Lietuvos respublik santuoka yra tradicinis šeimos pagrindas, tadėl santuokos nutraukimas dažniausiai reiškia ir šeimos iširimą. Pripažįstamas – tiek viešasis, tiek privatus interesas išsaugoti šeimą, kiek įmanoma. Dėl šios priežasties įstatyme nurodyti išsamūs santuokos pasibaigimo atvejai ir tvarka. Yra du santuokos pabaigos atvejai.

Santuoka baigiasi, kai vienas sutuoktinis miršta arba santuoka nutraukiama įstatymų nustatyta tvarka.

Santuoka gali būti nutraukta abiejų sutuoktinių bendru sutikimu, vieno sutuoktinio prašymu arba dėl sutuoktinių ( sutuoktivieno iš sutuoktinių mirtis. Santuoka pasibaigia ne sutuoktinių valia, o dėl objektyvių priežasčių. Santuokos pasibaigimas šiuo pagrindu detalizuojamas ck. 50 straipsnyje.

I

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (1892 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės
    10 - 1 balsai (-ų)
Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio kaltės. (2011 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuokos-nutraukimas-del-sutuoktinio-kaltes.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 17 d. 16:28
×