Santuokos nutraukimo pagrindai teismų praktikoje


Teisės studijų programos. Įvadas. Darbo tikslas - atskleisti santuokos nutraukimo esmę ir išanalizuoti santuokos nutraukimo tvarką. Santuoka - tai laisva valia priimtas dviejų žmonių sprendimas kurti šeimą. Santuokos samprata. Santuokos nutraukimo samprata Skyrybos – tai santuokos nutraukimo procesas. Santuokos nutraukimas. Santuokos nutraukimo pagrindai teismų praktikoje. Sutuoktinius pasirinkti būtent šį santuokos nutraukimo būdą skatina ir tai. Santuokos nutraukimas vieno sutuoktinio prašymu Atlikus teisės aktų analizę. Santuokos nutraukimas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės Santuokos nutraukimo būdas dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės.


Darbo tikslas - atskleisti santuokos nutraukimo esmę ir išanalizuoti santuokos nutraukimo tvarką, būdus pateikiant teisinį reglamentavimą ir teismų praktiką. Siekiant nurodyto tikslo šiame darbe, buvo iškelti tokie uždaviniai: 1. Išanalizuoti santuokos ir santuokos nutraukimo sampratas. 2. Išnagrinėti santuokos nutraukimą sutuoktinių bendru sutarimu teismų praktikoje. 3. Išanalizuoti santuokos nutraukimo vieno sutuoktinio prašymu ypatumus teismų praktikoje. 4. Apžvelgti santuokos nutraukimą dėl sutuoktinio (sutuoktinių) kaltės. Darbo reikšmė: Šiame darbe pateikta suspausta informacija apie santuokos nutraukimo būdus ir tvarką Lietuvoje. Šios žinios suteiks galimybę kitiems asmenims, besidomintiems nagrinėjama tema, greitai gauti būtiną susistemintą informaciją. Taip pat darbe pateikiami praktinio teisės normų įgyvendinimo pavyzdžiai, analizuojant Lietuvos Aukščiausiojo Teismo bei kitų Lietuvos teismų praktiką.

Santuoka - tai laisva valia priimtas dviejų žmonių sprendimas kurti šeimą. Santuokos tikslas yra poros santykių, pagrįstų abipuse meile, pagarba, atsidavimu ir pasitikėjimu, sukūrimas. Tokie santykiai ir yra santuokos pagrindas bei šeimos esmė. Pagarba sutuoktiniui, emocine ir moralinė parama, lojalumas, abiem priimtinų sprendimų paieškos turi būti abipusės. Be to, sutuoktinių teisės įgyvendinimas ir pareigų vykdymas, kai tai susiję su vaikų gerovės užtikrinimu, nėra vien sutuoktinių privatus reikalas, turi ir viešojo intereso elementą.

  • MS PowerPoint 55 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (723 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vaidas
  • Santuokos nutraukimo pagrindai teismų praktikoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Santuokos nutraukimo pagrindai teismų praktikoje. (2017 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuokos-nutraukimo-pagrindai-teismu-praktikoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:27
×