Santuokos sudarymo ir nutraukimo tvarka


Įvadas. Santuoka. Santuokos samprata. Sužadėtuvės (susitarimas tuoktis). Santuokos sudarymas, sąlygos. Santuokos sudarymo sąlygos. Santuokos registravimas. Prašymo įregistruoti santuoką viešas skelbimas. Santuokos sudarymo sąlygų įvykdymo patvirtinimas. Asmenų, norinčių susituokti, sveikatos tikrinimas. Prašymas dėl kliūčių sudaryti santuoka. Santuokos sudarymas bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka. Santuokos teisinės pasekmės. Sutuoktinių lygiateisiškumas. Sutuoktinių teisnumas ir veiksnumas. Sutuoktinių pareigos vaikams. Atstovavimas. Laikinas sutuoktinio turtinių teisių apribojimas. Santuokos negaliojimas. Santuokos pripažinimo negaliojančia pagrindai ir tvarka. Aplinkybės, naikinančios santuokos negaliojimą. Santuokos nutraukimas. Santuokos nutraukimo atvejai. Santuokos nutraukimo sąlygos. Santuokos nutraukimo tvarka. Prašymo nagrinėjimas. Literatūros sąrašas.

. Šeima ir santuoka bei jos samprata keičiasi, nes keičiasi gyvenimas, ir mes jau negyvename tradicinėje visuomenėje, todėl tokia samprata, kad šeima yra tik heteroseksuali, tik santuokoje ir tik turinti vaikų, yra tikra atgyvena. Šeima, kaip ir pati visuomenė, modernėja. Tai yra neišvengiama , - teigia zdanevičius. Santuoka ir draugystė glaudžiai susijusios: pastarosios nuvertinimas praktiškai jas abi pažeidžia. Antai noras kuo vėliau tuoktis, būdingas mūsų dienų visuomenei, kyla iš siekio nebūti varžomam privačiame ir profesiniame gyvenime. Šiuo atžvilgiu, pasak andersono, santuoka suvokiama kaip žabangos, pinklės, kliūtis ir nelaisvė; skyrybos atitinkamai žada išsivadavimą. Draugystės elemento stoka daro santuokos sampratą egoistinę ir vartotojišką.

Pasak lr konstitucijos, šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas . Šitai skelbiantis straipsnis tarytum guodžia, bet praktiškai implikuoja visuomenės ir valstybės nestabilumą, nes esmingai nesutariama dėl to, kas yra šeima. Čia išsiskiria tradicinis, arba konservatyvus, ir į modernumą pretenduojantis liberalus požiūriai.

Gyvenime ateina laikas, kai vienas kitą mylintys vyras ir moteris, nusprendžia sukurti šeimą, sudarydami santuoką. Lietuvos respublikos civilinio kodekso (toliau ck) iii knyga santuoką apibrėžia kaip įstatymų numatyta tvarka įformintą savanorišką vyro ir moters susitarimą sukurti šeimos teisinius santykius. Tik įstatymų nustatyta tvarka įregistravę santuoką, asmenys tampa sutuoktiniais. Tačiau dar prieš sudarant santuoką, būsimieji sutuoktiniai susižada, kitaip tariant, sudaro susitarimą tuoktis. Pats susitarimas tuoktis neįpareigoja ir negali būti įgyvendinamas prievarta, tačiau gali sukelti ck numatytas teisines pasekmes. Susitarimas tuoktis gali būti išreikštas tiek žodžiu, tiek raštu. Bet jei jau padavėte nustatytos formos prašymą civilinės metrprieš pradedant svarstyti teisinius santuokų padarinius ir jų apskaitą, pirmiausia būtų tikslinga išnagrinėti santuokos sampratą, pateiktą Lietuvos respublikos civilinio kodekso. straipsnyje. Dabartinio Lietuvos respublikos civilinio kodekso. straipsnyje pateikta tokia santuokos samprata: santuoka yra įstatymų nustatyta tvarka įformintas savanoriškas vyro ir moters susitarimas sukurti šeimos teisinius santykius. Vyras ir moteris, įstatymų nustatyta tvarka įregistravę santuoką, ypagal Lietuvos respublikos civilinio kodekso. straipsnį, susitarimas tuoktis neįpareigoja ir negali būti įgyvendintas prievarta, tačiau gali sukelti. straipsnio dovanų grąžinimas . 10 straipsnio nuostolių atlyginimas bei.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2011 m.
  • 21 puslapis (5619 žodžiai)
  • Santuokos sudarymo ir nutraukimo tvarka
    8 - 3 balsai (-ų)
Santuokos sudarymo ir nutraukimo tvarka. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuokos-sudarymo-ir-nutraukimo-tvarka.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:50
×