Santuokų ir ištuokų statistinė analizė


Įvadas. Statistikos objektas ir metodas. Santuokų sudarymas ir tendencija (2009-2013 m. ). Koordinacijos santykiniai dydžiai. Ištuokų registravimas ir jų padariniai. Dinamikos eilučių rodikliai. Absoliutus lygio padidėjimas, sumažėjimas. Padidėjimo tempas. Trendo funkcijos skaičiavimas. Išvados. Literatūra.


Šio darbo tikslas – išanalizuoti statistinius duomenis apie santuokų ir ištuokų įregistravimą, pateikti pokyčius per 2009 – 2013 metus, bei prognozavimą 2016 metams.

Darbo objektas – darbe analizuojama Lietuvoje registruotos santuokos ir ištuokos, jų pokyčiai ir analizavimas.

Tyrimo metodas ir priemonės – darbe remtasi moksline ir statistine literatūra, elektroninės statistikos departamento duomenimis.

Statistikos objektas – tai gyventojai, ekonomika, kultūrinio gyvenimo reiškiniai, kurie yra pavaizduojami statistinių rodiklių pagalba.

Savo statistinio darbo objektu pasirinkau nagrinėti santuokų ir ištuokų registravimo pokyčius per 2009 – 2013 metus.

Analizuojant dinamikos eilutes, svarbu nustatyti kitimo parametrus, bet ir žinoti bendrą kitimo kryptį, t.y. įvertinti reiškinio kitimą ateityje.

Išanalizavus dinamines eilutes, reikia dar apskaičiuoti Trendo funkciją. Darbe skaičiuosiu tiesinę Trendo funkciją, bei atliksime prognozavimą.

Santuokų skaičius mažėja nuo 2009 metų iki 2010 metų, o nuo 2010 metų pastebimas nežymus pakilimas ir kyla aukštyn.

Ištuokų tuo pačiu laikotarpiu įregistruota palyginus daug. Ištuokų įregistravimo pokytis pavaizduotas 2 grafike.

Ištuokų padaugėjo nuo 2010 metų, o 2011 metais ištuokos pradėjo mažėti. Dėl didesnio santuokos išregistravimo įtakos galėjo turėti atsiradusios naujos privačios nuosavybės formos, ypač butų privatizavimas, dėl ko poros, ankstesniais metais teismo ištuoktos, legaliai įformino šias ištuokas.

Norint apskaičiuoti koeficientus a ir b reikia išspręsti lygčių sistemą:

Pagal santuokų sudarymo prognozę, skaičiuojant Trendo funkciją, 2016 metais santuokų turėtų įregistruoti apie 21000.

  • Microsoft Word 92 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1267 žodžiai)
  • Kolegija
  • Povilas
  • Santuokų ir ištuokų statistinė analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Santuokų ir ištuokų statistinė analizė. (2017 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/santuoku-ir-istuoku-statistine-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 08 d. 23:58
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo