Santykių marketingo referatas


Įvadas. Lojalumas ir jo reikšmė įmonei. Kas yra lojalūs vartotojai? Lojalių vartotojų reikšmė ir nauda įmonei. „Lojalių“ vartotojai tipai paslaugų sektoriuje. Vartotojų tipologija pagal prisirišimą. “Lojalūs” vartotojai pagal elgseną. „Lojalumo auditas“. Nuo kalinių iki apaštalų tipologija pakartotinių ir ištikimų vartotojų. „Lojalių“ vartotojų tipologija siejant su prekės ženklu. Išvados. Literatūros sąrašas.

Vartotojų pasitenkinimo didinimas tampa vienu pagrindinių klausimų įmonėms, siekiant sustiprinti savo konkurencinę poziciją rinkoje. Visiškas vartotojų pasitenkinimas yra raktas į vartotojų lojalumą ir įmonės ilgalaikį finansinį stabilumą.

Lojalumas priklauso nuo daugelio priežasčių, susijusių su vartotojo pasitenkinimu paslauga ar preke lygiu, jo emocijomis bei veiksmais.

„Lojalių“ vartotojų tipologija labai įvairi. Autoriai lojalius vartotojus skirsto į daugelį tipų, pagal elgseną, prisirišimą, t.y. paremta tyrimu kiek nuperkama prekių ir kaip dažnai. Bei pagal požiūrį – kokius prekės ženklus labiausiai vertina ir kodėl, t.y. tipai siejant su prekės ženklu.

„Lojalius“ vartotojus galima skirtyti nuo kalinių iki apaštalų, pagal tai ar vartotojai tiesiog perka pakartotinai ar jie yra jau ištikimi vartotojai įmonei teikiančiai paslaugai. Kiti autoriai siūlo tiesiog vartotojus skirstyti pagal du tipus: į tikrus ir netikrus lojalius vartotojus, neišskiriant daugiau.

  • Marketingas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (4634 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Santykių marketingo referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Santykių marketingo referatas. (2013 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/santykiu-marketingo-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:39
×