Sapnai (2)


Įžanga. Sapnų perteikimas nuotraukose. Sapnų galia. Sapnų simbolika (archetipai). Vaikų sapnai. Sąmoningi sapnai. Sapnų aiškinimo menas, istorija. Sapnininkas. Įdomūs faktai apie sapnus. Išvada. Informacijos šaltiniai.


Beveik pusę savo gyvenimo mes praleidžiame miegodami. Kai užmiegame, praedame gyventi kitokioje būtyje. Nuo pačių seniausių laikų žmonės vis bandė įsiminti miego ir sapnų fenomeną, o paslaptingus regėjimus, kuriuos matome užmerktomis akimis, aiškino įvairiausi žiniuoniai. Sapnuodami mes kuriame nuotykius, kurie tikrovėje niekuomet nevyko, o kartais net negalėtų vykti. Tapmame įvairiais personažais, kartais matome įvairiausias vietoves, kartais patiriame siaubą. Tačiau kad ir kuo, kad ir kur būtume sapne, jo autoriai esame mes, tai mūsų sapnas, mes jį išgalvojome.

Vyrauja sapnų rūšis, kuomet sapnuotojas yra tarsi įspėjamas apie gresiantį pavojų, ligą ar artėjančią puikią progą. Kartais žmogus nė nesusimąsto apie tikrąją sapno reikšmę. Tokie sapnai gali pareikalauti veikti, jei norime šviesios ateities. Bet kokia ateitis, kurią galime išvysti sapnuose ar pasitelkus ar pasitelkus intuiciją, yra įmanoma ateitis, ir mes galime pasirinkti konkretų įvykį kuris nutiks ateityje.

Sapnai gali tapti veidrodžiu, parodančiu įvairias mūsų pačių ir mūsų egsenos puses, kurių galbūt nepastebime. Šis sapnų veidrotis parodo, kaip mes tvarkomės gyvenimo kelyje. Žinoma, kartais viskas atskleidžiama ne tiesiogiai, o ženklais, kuriuos turime gebėti įskaityti ir suprasti.

Kai imame sapnuoti patenkame į kūrybinę studiją, kurioje galime kurti, įgyvendinti savo kūrybinių projektų pirmavaizdžius, jei mokame atkakliai laikytis tų sapnų ir atitinkamai veikti prieš jiems išnykstant.

Dirbant su sapnais galima sustiprinti ar atnaujinti mielus santykius. Be to, sapnai mums parodo, kaip tęsti bendrą gyvenimą arba išsiskirti. Tuomet mes tarsi mokomi susidoroti su pereinamaisiais laikotarpiais šeimoje.

Gyvenimo audrose ir sudėtingose situacijose jie atgaivina mūsų vidinį kompasą. Sapnuose kalba mūsų sąžinė, primindama mums, jog nežinodami teisybės, mes klaidžiojame tamsoje. Sapnai tarsi moko, jog toji mūsų dalis, kuri mąsto ir daro sprendimus esant įprastoms aplinkybėms, nėra išmintingiausia r gali nieko nenutuokti apie esminius dalykus.

Šiame pasaulyje yra išradėjų, mokslininkų, kurie prisidėjo prie mokslo pažangos būtent sapnų dėka. Išradėjas Elijas Hou sapne pamatė, kurioje siuvamosios mašinos adatos vietoje padaryti skylutę.

Sapnuose galime būti kuo tik norime: ateiviais, įžimybėmis, gyvunais, nemirtingais ir t.t. Galime skraidyti, nardyti, būti tose vietose, kuriose realybėje galbūt niekada nebūsime ar nė negalėtume būti. Sapnuose nėra jokios ribos, viskas yra įmanoma.

Tikriausiai kartais nė nepagalvojame, jog sapnai yra daug daugiau, nei įsivaizduojame. Sapnai kartais netgi gali keisti mūsų asmenybę, ją lavinti, plėsti akiratį.

Sapnų, sutapimų ir vaizduotės dėka mes imame prisiminti, jog šalia akivaizdaus pasaulio egzistuoja ir kitas pasaulis - pasaulis, kuriame mes pabundame tarsi iš naujo tam, kad suprastume, kas esame ir kuo mums reikėtų tapti. Pabudimas naujame pasaulyte tarsi spalvotas praregėjimas po gyvenimo juodai baltame pasaulyje. Tam kitas pasaulis iš tikrųjų tėra daugiamatė beribė erdvė, arba visata, kurioje mūsų trimatė tikrovė plūduriuoja lyg guminė antis vonioje.

  • Microsoft Word 304 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2482 žodžiai)
  • Kolegija
  • Manta
  • Sapnai (2)
    10 - 1 balsai (-ų)
Sapnai (2). (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/sapnai-2.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 22:01
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo