Sapnai ir simboliai


Skaidres apie sapnus. Skaidres apie sapmus. Namu darbai simboliai.

Sapnai ir simboliai. T u r i n y s. Į v a d a s. Sapnų vieta musų gyvenime. Ką patys sapnų tyrinėtojai sako apie sapnus? C. G. Jung ir jo laikiškumo identifikavimas. Sapno reikšmių formulavimas. Sapnas – kaip drama. Sapno kalba. Ženklai ir simboliai. Kaip ženklai veikia. Pranešimo forma. Kryžiaus simbolika. Jūsų šeimos ir jūsų asmeniniai ženklai. Bendravimas ir ženklai. I š v a d o s. Literatūros sąrašas.

Sapno kalba, daugumai mūsų, atrodo, arba perdaug kompleksuota, sudėtinga arba perdaug kvaila mūsų racionaliam protui įsisamoninti. Kaip ten bebūtų, mūsų sapnai prisodrinti vaizdiniais ir simbolika, kuri paaiškina mūsų egzistenciją tokia informacijos formą. Tačiau, neišaiškinti ir neišversti į mums suprantamą kalbą, jie pasilieka tik vaizdiniais. Norėdami suprasti sapno ir ženklų kalbą, mes žinoma pasitelkiame pirmykštės istorinės simbolikos parelelinės psichologijos pavyzdžių, nes sapnai iš esmės kyla iš pasąmonės, kurioje yra išlikusi galimybė praėjusios istorinės raidos funkcijai. Sapno kalba yra nuostabi, reikšminga, poetiška ir tyra. Dauguma atvejų, kiekvienas sapno simbolis tarnauja lyg metafora didesniai idėjai – sakė jungas. Ženklai ir simboliai gali atspindėti ir tokias mūsų pasąmonės skilteles, apie kurių egzistavimą mes net negalėjome numanyti. Technologijai smarkiai progresuojant, dauguma mūsų prarandam gebėjimą įsiklausyti į mums asmeniškai siunčiamus ženklus ar gebėjimą matyti juos. Tačiau, mes dar nevisiškai praradom tą šeštą pojūčio siunčiamą signalą, kad vis tiktai yra kažkokia paslaptinga sąsaja pvz. : tarp žmonių ir daiktų.

šiame darbe, remdamasi penkių autorių nuomonėmis apie sapnų ir simbolių reikšmę mūsų gyvenimui, pabandysiu kiek įmanoma glausčiau išdėsti pačias įtai mūsų gyvenimo dalis, lygiai taip, kaip ir bet kurie kiti neatsiejami nuo žmogaus jausmai ir išgyvenimai, lydintys mus viso gyvenimo kelyje. Tačiau, sapnų svarbai, kaip nebūtų gaila, nėra skiriama didelė dalis dėmesio, kaip ir nėra manoma, kad jie atlieka vienq iš esminių rolių mūsų gyvenimo spektaklyje.

Sapnai ne tik gali mums padėti suprasti pačius save, kas mes tokie esame; suprasti ir gebėti pateisinti mus supančius žmones, įvykių eiliškumą ir tokias kartais dramatiškas gyvenimo situacijas, kuriuose neretai atsiduriame lyg aklavietėje pripažindami, kad daug ko nebesuprantam arba negebam paaiškint.

Sapnai suteikia galimybę, kad ir žaibišku greičiu, bet leidžia mums įmatyti artėjančius įvykius,o kartais net ir jų eigą vienokiu ar kitokiu atveju.

Sapnai pagaliau yra viena iš puikiausių temų pokalbiams ir bendravimui. Sapnuojame visi. Ir netgi tie, kurie teigia, kad nesapnuoja – klysta. Tarp sapnuojanšio ir tariamai nesapnuojanšio individo skirtumas yra tik tas, kad vienas jų prisimena savo sapnus, o kitas – ne.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2010 m.
  • 12 puslapių (2329 žodžiai)
  • Universitetas
  • Steponas
  • Sapnai ir simboliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Sapnai ir simboliai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/sapnai-ir-simboliai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 05:28
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo