Sąskaitų sandara


Buhalterinių sąskaitų sandara ir rūšys. Buhalterinė sąskaita. Pinigų judėjimas 2012 m. liepos mėnesį  . T formos sąskaitos - lėktuvėliai. Turto sąskaitos. Nuosavybės sąskaitos. Pajamų sąskaitos. Sąnaudų sąskaitos.

Duomenys į sąskaitas keliami iš pirminių dokumentų, sisteminant, grupuojant ir kaupiant informaciją pagal atskirus apskaitos objektus. Apskaitos literatūroje toks informacijos apdorojimo būdas vadinamas klasifikavimu.

Įmonės sąskaitas gali pasirinkti pagal savo poreikius. Kiekvienai buhalterinei sąskaitai suteikiamas kodas (numeris), kad nereikėtų perrašinėti sąskaitų pavadinimų.

D     Sąskaitos pavadinimas       K     debeto sumos kredito sumos.

Praktinė užduotis. Sąskaitose užfiksuokite tokias operacijas: Pirkėjai grąžino 500 Lt skolą; Nupirkta atsargų už 1 000 Lt ir sumokėta iš karto.

D Nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų sąskaita K.

Praktinė užduotis. Sąskaitose užfiksuokite tokias operacijas: Įnešti pinigai į kasą už parduotas akcijas – 2 000 Lt; Grąžinta 6 000 Lt skola bankui.

Praktinė užduotis. Sąskaitose užfiksuokite tokias operacijas: Parduota skolon produkcijos už 400 Lt; Parduota produkcijos už 800 lt.

Praktinė užduotis. Sąskaitose užfiksuokite tokias operacijas: Apskaičiuotas 300 Lt darbo užmokestis; Sunaudota atsargų už 400 Lt.

Turto ir sąnaudų sąskaitų likučiai apskaičiuojami: Pradinis debeto likutis + debeto apyvarta – kredito apyvarta. Nuosavo kapitalo, įsipareigojimų ir pajamų sąskaitų likučiai apskaičiuojami: Pradinis kredito likutis + kredito apyvarta – debeto apyvarta.

  • Apskaita Skaidrės
  • MS PowerPoint 21 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (390 žodžiai)
  • Carolee
  • Sąskaitų sandara
    10 - 5 balsai (-ų)
Sąskaitų sandara. (2015 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/saskaitu-sandara.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 19:53
×