Saskaitų uždarymas


Pajamu ir sanaudu saskaitu uždarymas. Pajamu saskaitu uzdarymas. Saskaitu uzdarymas pavyzdys. Pajamu uzdarymas. Apskaitos ciklo uzbaigimas. Sąskaitų uždarymas metų pabaigai. Gamybos sąskaitų uždarymas. Saskaitu uzdarymas pavizdys. Apskaitos sąskaitų uždarymas. Pajamu sanaudu saskaitu uzdarymas vadovas.

Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. Įvadas. Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas. Apibendrinimas. Atlikus visumą apskaitos procedūrų sudarančių apskaitos ciklą, prasideda apskaitos ciklo pabaiga ir naujo pradžia. Ataskaitinio laikotarpio sąskaitų uždarymas ir jų parengimas naujam laikotarpiui sudaro prielaidą prasidėti naujam apskaitos ciklui. Apskaitos ciklo užbaigimas visų pirmą, asocijuojasi su sąskaitų uždarymu. Kas yra “apskaitinis” ir “ataskaitinis” laikotarpiai? Apskaitinis laikotarpis – įmonės vadovų ar apskaitininkų nustatytas laikotarpis, kuriam pasibaigus, nustatomi įmonės veiklos rezultatai. Ataskaitinis laikotarpis – tai valdžios ar įmonės savininkų nustatytas laikotarpis, kurio veiklos rezultatus įmonės privalo pateikti savininkams bei atitinkamoms valdžios institucijoms.

Pajamų ir sąnaudų sąskaitų uždarymas yra labai svarbus. Juo sudaromos sąlygos ne tik uždirbtoms pajamoms priskirti su šiuo uždirbimu susijusias sąnaudas, bet ir įmonių valdymo srities specialistams pasinaudoti apskaitine informacija tiesiog iš sąskaitų, papildomai neapdorojant jose užfiksuotų duomenų. Jeigu sąskaitos nebūtų uždaromos, prieš pradedant naudoti kurioje nors pajamų ir sąnaudų sąskaitose užfiksuotus dydžius, iš jų reikėtų atimti ankstesniais laikotarpiais uždirbtas pajamas ir patirtas sąnaudas. Toks darbas būtų labai sudėtingas, nes, kaip galėjote įsitikinti , vienoje sąskaitoje būtų sukaupti ne dviejų ataskaitinių, bet trijų ar dar senesnių laikotarpių duomenys.

Ar įmonė uždirbo pelną ar patyrė nuostolį, jei likutis susikaupė Pajamų ir sąnaudų suvestinės debeto skyriuje?

  • Microsoft Word 7 KB
  • 2016 m.
  • 3 puslapiai (599 žodžiai)
  • Gražvydas
  • Saskaitų uždarymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Saskaitų uždarymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/saskaitu-uzdarymas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:32
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo