Šatrijos Raganos apsakymas “Irkos tragedija"


Irkos tragedija aprasymas. Satrijos ragana irkos tragedija aprasymas. Irkos tragedija analize. Šatrijos ragana irkos tragedija analizė. Irkos tragedija satrijos ragana. Satrijos ragana irkos tragedija santrauka. Irkos tragedija rasinys. Satrijos ragana irkos tragedija apsakymas. Irkos tragedija trumpai. Irkos tragedija tema.

Šatrijos Raganos apsakymas “Irkos tragedija”. Šatrijos Ragana ir Vydūnas - tos pačios kartos menininkai. Abu į pasaulį atėjo XIX a. Antroje pusėje, abiejų ir kūryba savaip artima. Štai Šatrijos Raganai realybė - siela. Savo kūriniuose ji dažnai kalba apie meilę, pasiilgimą, liūdesį, nerimą. Tai lietuvių literatūroje buvo nauja. O Vydūno filosofinių apmąstymų centras yra žmoniškumas.

Šatrijos ragana ir vydūnas - tos pačios kartos menininkai. Abu į pasaulį atėjo xix a. Štai šatrijos raganai realybė - siela. Tai Lietuvių literatūroje buvo nauja.

Vaikystėje mums formuojasi įvairiausių dalykų samprata, mūsų charakteris, požiūris į pasaulį: vaikai be galo jautriai reaguoja į juos supančią aplinką. Vieną iš itin jautrių vaikų aprašė Lietuvių rašytoja šatrijos ragana savo apsakyme irkos tragedija . Tas žmogutis - tai septynerių metų mergaitė irka, kuri suvokia daugelį dalykų ne pagal savo amžių, žino leistinas ribas vaikui. Nors jos gyvenime nėra vargo ir skurdo, tačiau galima drąsiai tvirtinti: tai nelaimingas vaikas. Irkos mama - tai žmogaus, nuo kurio dvelkia šaltas abejingumas savo vaikui, apsimestina meilė. Bet čia, nelaimė, dar pasimaišo ponas gurskis. Tai žmogus, kuris irkos mamai pasirodo svarbesnis už ją.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2010 m.
  • 1 puslapis (418 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Almantas
  • Šatrijos Raganos apsakymas “Irkos tragedija"
    10 - 3 balsai (-ų)
Šatrijos Raganos apsakymas “Irkos tragedija". (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-ragana-irkos-tragedija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:21
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo