Šatrijos Ragana knygos „Sename dvare“ analizė


Satrijos ragana analize. Šatrijos ragana sename dvare veikejai. Sename dvare veikėjai. Satrijos ragana sename dvare. Sename dvare santrauka.

Šatrijos Ragana knygos „Sename dvare“ analizė. Pradžių pradžia. Ginčas dėl spiečiaus. Močiutė. Iš jaunos našlaitėlės atsiminimų. Mamatė ir pianinas. Šatrija. Šmutka. Ožys ir klebonas. Kalnėnai. Panelės Paulinos vestuvės. Kazelės mirtis. Kaip Cocė norėjo išsivežti Irutę į Vilnių mokytis.


Irute turėjo ir močiute kurią labai gerbė ir mylėjo. Močiutė buvo labai sena- pas juos apsilankydavo tik kartą per metus, bet mamatė kartas nuo karto liepdavo Irutei su broliais aplankyti ją. Bobutė pas juos apsilankydavo per Velykas su kastiniu, kurį Irutė ragaudavo tik kartą per metus ir tai- tik močiutės daryta. Pati močiutė apie save buvo prastos nuomonės- jeigu sena tai ir nereikalinga, nenorėjo eiti pas ponus „į senąjį dvarą“. Labiausiai Irutė mėgdavo jos pasakas- vieną ilgą arba dvi trumpesnes.

Kūrinyje aprašoma ir mūsų Lietuvos gamta. Visa šeima mėgsta kartu išeiti pasivaikščioti gamtoje, ja pasigrožėti „Mamatė myli saulę ir šilumą. Sako, kad mūsų krašte esą tiek rūko ir šalčio, kad reikia džiaugtis kiekvienu saulės ir šilumos spindulėliu. Tad šiltą, saulėtą gegužės dieną einame į daubą.“ Kūrinyje nepamirštama paminėti ir Šatrijos. Irutė vis dar tiki, kad kažkur čia gyvena geroji žynė, nors žino, kad milžinai ir kiti pasakiški gyviai gyveno seniai, tačiau ji vis tiki. Nika ( Irutės brolis) taipogi norėtų ją sutikti, nes prieš porą dienų netyčia išmušęs langą ir labai bijojęs tėvų. Na, bet šioje šeimoje visi supratingi, gerbiantys vienas kitą, neskubantys teisti. Galėčiau ginčytis, kad šią šeimą galėčiau lyginti su apsakymu „Sutkai“ ten taip pat šeimoje visi buvo gerbiami, mylimi, rūpinosi vieni kitais ir jautėsi abipusė pagarba.

Dar vienas kūrinio veikėjas- Šmutka. Senolis neseniai grįžęs iš Londono, kuriame buvo pas vaikus, bet nelikęs sužavėtas miestu ir grįžęs į gimtinę Lietuvą. Šmutka nebuvo šiaip senolis- jis žinojo visų dvarų gyventojų vardus. Ateidavęs aplankyti mėgdavo išgerti degtinės stikliuką ir ją užkąsti cukraus gabaliuku- tada ir pradėdavo dėstyti savo kromą. „ Kaip aš atvažiavau į tų, Londoną tuojau mun pasirodė, kad į galvą mun įstatė melnyčią. Tas ūžimas, tas trenksmas, tas liarms- ai vai! Šmutkos mąstymas šiek tiek priminė Irutės močiutės. Jam buvo gaila palikti vaikus, bet manė, kad jis jau senas nepritampantis prie jaunų.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1694 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Greta
  • Šatrijos Ragana knygos „Sename dvare“ analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Šatrijos Ragana knygos „Sename dvare“ analizė . (2017 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-ragana-knygos-sename-dvare-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 01 d. 04:02
×
34 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo