Šatrijos Ragana referatas


Marija Pečkauskaitė – Šatrijos Ragana. Išvados , apibendrinimas. Naudota literatūra.

Šiame referate rašoma apie Mariją Pečkauskaitę – Šatrijos Raganą. Apie jos kūrybą, gyvenimą šeimoje ir charakterį. Kaip ji platino lietuvišką spaudą ir skatino kitus tai daryti. Apie tai, kai ji įsimylėjo kunigą, kiek daug laiko skyrė savo mokslams ir šeimai. Ji buvo kilusi iš kultūringos šeimos. Daugelis pastebėję šį vardą susidaro nuomonę, kad tai galbūt ir nėra visiška Lietuvos patriotė. Bet kaip ir yra sakoma: nespręsk apie knygą iš jos viršelio. Šatrijos Ragana – Lietuvos tautinio atgimimo ir nepriklausomybės pradžios rašytoja romantikė, pedagogė, krikščioniškos asmenybės ugdytoja. Tėvų kilnūs tarpusavio santykiai darė teigiamą įtaką Marijos asmenybės formavimuisi. 1922 metais parašė savo geriausią kūrinį – apysaką „Sename dvare“. Marija Pečkauskaitė gyveno prieškario laikotarpiu, taip pat pirmo pasaulinio karo metais.

Na ir M. Pečkauskaitės kūriniai:

Marijos Pečkauskaitės gyvenimas nebuvo rožėmis klotas. Buvo sunkių momentų, kuriuos jai teko išgyventi kartu su kitais lietuviais, kurie be perstojo siekė mūsų šalies spaudą įgalinti. Be abejo, keliavo. Bet tik dėl išsilavinimo. Ji buvo mokytoja, kuri mokė ne tik rašyti, skaityti ar skaičiuoti, bet ir tokia, kuri įtikindavo vaikus mylėti, saugoti ir kovoti už savo tėvynę.

  • Microsoft Word 325 KB
  • 2015 m.
  • 7 puslapiai (1041 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Aistė
  • Šatrijos Ragana referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Šatrijos Ragana referatas. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-ragana-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 17:04
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo