Šatrijos Ragana - romantinės pasaulėjautos rašytoja


Šatrijos ragana (1877-1930Apysaka ,,sename dvare“ (1922Romantinės pasaulėjautos rašytoja. Dvasinė orientacija – įsižiūrėjimas į save. Kontrastas tarp to, kas buvo ir kas yra. Mamatė graži, tauri, kilni, kūrybingos prigimties. ”. Ji rašo užrašus – tai kūryba. Svarbiausios vertybės poezija, muzika. Žmogaus trapumas (kūnas laikinas) ir dvasinis amžinumas (siela. Neverta ieškoti amžinų dalykų. Bet žmogus, būdamas laikinas. Romantiška veiksmo vieta senas dvaras. Stipri gamtos grožio pajauta, ryšys tarp gamtos ir žmogaus dvasios. Praeities ilgesys - ,,aukso sapno“ laikas. Stilius pakilus, jausmingas kalbėjimas.


Dvasinė orientacija – įsižiūrėjimas į save, į savo jausmus, pajautas. Mamatės siela trapi, nežemiška, pilna nerimo ir ilgesio.

Kontrastas tarp to, kas buvo ir kas yra, tarp kasdienybės ir aukštųjų dvasios polėkių: egzistencija tarp kasdienybės rūpesčių, šeimos, vaikų, kitų gyvenimo ir savojo ,,aš“ atskirumo, slaptumo. Gyvenime mamatė nori nuveikti daugiau nei leidžia žmonos ir motinos rėmai.

Mamatė graži, tauri, kilni, kūrybingos prigimties. Ji muzikuoja ir grodama patiria užsimiršimą, kuris ją išlaisvina – tai pokalbis su savimi ir sau artimais.

Ji rašo užrašus – tai kūryba, kurioje išlieja sielą – tai pasikalbėjimas su savimi, savianalizė, gamtos refleksija, vizija, prisiminimas, svarbių idėjų pajauta (,,Nepaisant visų lenkiškų rūbų, lietuvė mano siela.

  • MS PowerPoint 62 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (297 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Zenia
  • Šatrijos Ragana - romantinės pasaulėjautos rašytoja
    10 - 1 balsai (-ų)
Šatrijos Ragana - romantinės pasaulėjautos rašytoja. (2020 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-ragana-romantines-pasaulejautos-rasytoja.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 17:02
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo