Šatrijos Ragana „Sename dvare“ Mamatė Marija – meno žmogus, besiilgintis grožio, amžinybės


Šatrijos Ragana apysaka „ Sename dvare “. Mamatė Marija – meno žmogus , besiilgintis grožio , amžinybės.


Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“ – tai dvasinio atsiminimo kūrinys. Visa apysakos poezija yra sutelkta į mamatę Mariją. Ji gyvena ne tik kasdienybės, bet ir poezijos, muzikos pasaulyje. Ji trokšta daryti žmonėms gera, aukotis. Mamatės Marijos dvasios atrama yra tikėjimas ir pasitikėjimas Dievo valia. Tačiau ji labai brangina dvasios laisvę. Marijos kaip ir pačios Šatrijos Raganos pasaulėžiūra yra krikščioniška, bet ne dogmatiška, ne apribota, o laisva begalinėje žmoniškumo erdvėje. Visoje apysakoje Šatrijos Ragana stengėsi atskleisti daugybę mamatės Marijos bruožų, vieną iš jų – jos meniškumą, grožio bei amžinybės ilgesį.

Apysaka pradedama išraiškingu gamtos vaizdu, kuriame labiausiai pabrėžiamos rožės – jų grožis, kvapas, paslaptingumas, kurį jaučia ir atskleidžia skaitytojui tik mamatė Marija:

Marija, kaip meno žmogus savo siela supranta šią rožių kalbą, todėl nuo pat kūrinio pradžios atskleidžia esamą vidinį skausmą – amžinybės nebuvimą, laikinumą.

Mamatė rožes lygina su žmogumi, atskleisdama žmogaus laikinumą šiame pasaulyje. Žmogus, kaip ir rožė – būdamas laikinas, turi gyventi taip, lyg būtų amžinas – skleisti gėrį, grožį bei laimę. Mamatės Marijos vidiniame pasaulyje, amžinas grožis tūno gamtoje, nes gamta – tai Dievo kūrinys žmogui, tai žemė kuri mena visą pasaulio istoriją:

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1127 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabrielė
  • Šatrijos Ragana „Sename dvare“ Mamatė Marija – meno žmogus, besiilgintis grožio, amžinybės
    10 - 3 balsai (-ų)
Šatrijos Ragana „Sename dvare“ Mamatė Marija – meno žmogus, besiilgintis grožio, amžinybės. (2016 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-ragana-sename-dvare-mamate-marija-meno-zmogus-besiilgintis-grozio-amzinybes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:41
×