Šatrijos Ragana Sename dvare santykiai


Meile seimai satrijos raganos kuryboje. Šatrijos ragana sename dvare santykis su tarnais. Sename dvare tevu ir vaiku santykiai. Santykiai vaiku ir suaugusiu sename dvare. Satrijos ragana sename dvare seimos santykiai. Sename dvare.seima. Satrijos ragana tarnai. Sename dvare liudviko paveikslas. Satrijos ragana sename dvare liudvikas. Tevu ir vaiku santykiai satrijos ragana.

Marijos Pečkauskaitės Šatrijos Raganos 1877 1930 biografija. Apysaka Sename dvare. Vyro ir žmonos santykiai. Vyro Liudviko, žmonos Marijos ir trijų vaikų Irutės, Nikos ir Jonelio santykiai. Tėvų ir vaikų santykiai.


Tėvų ir vaikų santykiai. Apysakoje aprašytas pagarba pagrįstas tėvų ir vaikų santykis. Liudvikas rūpinasi dvaro reikalais, nepamiršta vaikų, stengiasi juos tinkamai auklėti. Tėvo požiūriu, auklėjimas yra susijęs ir su bausmėmis, tačiau vaikai jaučia begalinę meilę tėveliui, nors jo žodžius įsimena (atvejis, kai Irutė pabučiavo gražią Domeikienę, nors tėvelis sakė, kad nepadoru bučiuoti darbininkus). Vaikai daug laisviau elgiasi su mama, nes moteris neskirsto žmonių pagal socialinį sluoksnį, tačiau kritikuoja smulkiuosius bajorus per Paulinos vestuves dėl įvairių pretenzijų, požiūrio į lietuvių ir lenkų kalbas. Mamatė stengiasi ugdyti vaikų kūrybiškumą, pasaulio pažinimą, žmoniškumą ir kitas gerąsias savybes, kuriomis turi išsiskirti žmogus. Ypač stiprus mamatės ryšys su Irute, svarbūs jų pokalbiai apie gyvenimą ir mirtį, gamtą, tėvynę, Dievą, menus bei dorybę. Mamatė neša lauknešėlį ir vedasi vaikus pas bobutę, kuri moka daug pasakų, vežasi į tėviškę Kalnėnuose, kur gyvena tetos, dėdė ir „bočelis“, į Paulinos vestuves ir kitas vietas, kur vaikams gera ir smagu. Ypač svarbu mamatei ugdyti vaikų vaizduotę, todėl ji pati seka pasakas, pavyzdžiui, apie Parsifalį, kuris atrado Šventąjį Gralį, vaikai klauso bobutės pasakų, Levanardos pasakojimų, klausia apie ilgesingą muziką, sėdi kartu ir džiaugiasi vieni kitais: „Kokia laimė sėdėti pas židinį su mamate, prisiglaudus prie jos brangių kelių! Tegu sau lytus teška už langų, tegu vėjas liūdnai dejuoja – mums čia šilta ir miela kaip kregždelėms lizdelyje, kur neužpučia vėjas ir neužlieja lytus.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (683 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pranas
  • Šatrijos Ragana Sename dvare santykiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Šatrijos Ragana Sename dvare santykiai. (2015 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/satrijos-ragana-sename-dvare-santykiai.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 25 d. 17:55
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo