Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“ Drama „Skirgaila Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“ (analizės)


Lietuvių analizė. Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“ Drama „Skirgaila Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“ analizės.


Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“ išsiskiria iš to meto rašytojų (Žemaitės, G Petkevičaitės- Bitės, Lazdynų Pelėdos) kūrinių ne tik nauju požiūriu į dvarą (jis idealizuojamas, pristatomas kaip šviesos šaltinis), bet ir savo stiliumi. Kūrinys fragmentiškas, tačiau atskirus fragmentus jungianti veikėja mamatė sukuria vientisumo įspūdį. Pagrindinį pasakojimą įrėmina epigrafas iš J. V. Gėtės „Fausto“ ir baigiamas pačios autorės sukurtu eilėraščiu – tiek epigrafe, tiek eilėraštyje svarbiausia atminties tema, laikinumo motyvas. Kūrinyje rasime ne vienai literatūros srovei būdingų bruožų: lyrinė įžanga paremta impresija, baltų rožių įvaizdis kartojamas kūrinyje, praeities ir dabarties kontrastas (praeitis idealizuojama- ji primena pasaką, meninė kalba ( metaforos, įasmeninimas, palyginimai) kuria romantinę nuotaiką. Apysaka autobiografiška , girdimi ne vienos pasakotojos balsus - aštuonerių metų mergaitės Irutės, suaugusios moters , taip pat mamatės. Istorija pasakojama pirmuoju asmeniu, veikėjų jausmus atskleidžia vidinis monologas, dienoraščio forma- tai nauja lietuvių literatūroje. Nevengiama ir realistinių vaizdų- Paulinos vestuvių epizodai, giminaičių viešnagė. Gyvenimo laikinumo ir trapumo suvokimas , mintys apie mirtį priartina kūrinį prie Baroko literatūros.

  • Lietuvių kalba Analizės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Roberta
  • 2 puslapiai (642 žodžiai)
  • Lietuvių analizės
  • Microsoft Word 11 KB
  • Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“ Drama „Skirgaila Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“ (analizės)
    10 - 10 balsai (-ų)
Šatrijos Raganos apysaka „Sename dvare“ Drama „Skirgaila Vaižganto apysaka „Dėdės ir dėdienės“ (analizės). (2015 m. Gegužės 11 d.). http://www.mokslobaze.lt/satrijos-raganos-apysaka-sename-dvare-drama-skirgaila-vaizganto-apysaka-dedes-ir-dedienes-analizes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 20:15